پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 14:22

غدیر مهدوی در جمع اقتصاددانان برتر ایران قرار گرفت

در رتبه‌بندی اقتصاددانان ایرانی بر مبنای رد‌ه بندی scopus ، دکتر غدیر مهدوی کلیشمی عضو و رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج در جمع ۱۰۰ اقتصاددان برتر ایران در سطح جهانی در رتبه ۴۸ قرار گرفته است. 

کرج - امید بانوان؛ پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج نوشت؛ سایت دارایان (داشته‌های اقتصاد ایران) با استناد به اطلاعات پایگاه google schoolar و سامانه اسکوپوس نسبت به انتشار جدول صد اقتصاددان برتر ایران اقدام نموده است که نام دکتر غدیر مهدوی کلیشمی در رتبه چهل و هشتم فهرست قرار دارد.
 
نکته حائز اهمیت فعالیت 31 نفر از صدرنشینان این جدول تا رتبه 48 در خارج از کشور است و این نشان دهنده تعهد دکتر مهدوی به این سرزمین است که برغم مهیا بودن شرایط اقامت در خارج اما خدمت به هم میهنان را به دیگر امتیازات ارجح دانسته است.
 
لازم به ذکر است که در این فهرست، پرفسور هاشم پسران استاد دانشگاه کمبریج و کاندیدای نوبل اقتصاد سال ۲۰۱۳ رتبه اول است و در میان ۵۰ اقتصاد دان برتر ۳۲ نفر در دانشگاههای معتبر خارج کشور اشتغال دارند. دکتر مهدوی در میان اساتید دانشگاه محل اشتغال خود، دانشگاه علامه طباطبائی، در رتبه اول قرار گرفته است. 
 
گفتنی است دکتر غدیر مهدوی کلیشمی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران بوده و مدرک فوق دکترای اقتصاد را از دانشگاه کیوتو ژاپن دریافت کرده و قبل از مراجعه به کشور، سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه کیوتو بوده و در سال ۲۰۱۶ استاد مدعو دانشگاه هیتوتسو باشی (visiting professor) ژاپن بوده است.
 
ترجمه و تألیف بیش از 20 کتاب همچون: اقتصاد مالی، ریاضیات بیمه عمر، مبانی آکچوئرال، اصول و مبانی نظری بیمه و تالیف و... در سوابق علمی وی مشاهده می شود. تاکنون دهها مقاله به قلم وی و با زبان های فارسی و انگلیسی در مجلات و نشریات معتبر داخلی و بین المللی منتشر شده و همچنین ایشان ارائه دهنده دهها سخنرانی علمی در کنفرانسها و مراکز علمی و تحقیقاتی بین المللی می باشد.
 
دکتر مهدوی کلیشمی چندی پیش به عنوان استاد نمونه دانشگاه علامه طباطبایی انتخاب شد و مورد تجلیل قرار گرفت. وی عضو موسس انجمن علمی مطالعات جهان، عضو موسس و عضو هیئت مدیره انجمن اکچوئری، عضو انجمن مالی ایران و عضو انجمن اقتصاد اسلامی ایران است و از سال 1394 تاکنون دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی است.
 
«پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج» به نوبه خود این موفقیت را به دکتر غدیر مهدوی، جامعه دانشگاهی استان و خانواده بزرگ مدیریت شهری کرج تبریک گفته و اعلام می داریم که حضور چهره های علمی و دانشگاهی در دوره کنونی شورای اسلامی شهر نویدبخش آینده ای بهتر برای شهر می باشد که آثار و ثمرات آن در آینده برجسته خواهد شد.
 
انتهای پیام/ 
 

کدخبر: 1607


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise