پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 14:34

خلیلی اردکانی:

ایران بهشت گردشگری است اما بیشترین اعزام تورهای خارجی را دارد

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: ایران بهشت گردشگری است اما در بین کشورهای منطقه بیشترین آمار اعزام تورهای خارجی را دارد و باید به سمتی حرکت کنیم که به جای خروج سرمایه ها از کشور، مردم از فرصت های گردشگری داخلی لذت و بهره ببرند.

کرج - امید بانوان؛ پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج نوشت؛ محمدحسین خلیلی اردکانی که برای شرکت در اجلاس هم اندیشی روسای کمیسیونهای گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانهای کشور به اصفهان سفر کرده، در یکی از نشست های مشورتی گفت: در گذشته جاده ابریشم را برای توسعه همکاریهای اقتصادی فی مابین کشورهای آسیایی ساختند اما امروز کلانشهرهای کشور نیز نیازمند احداث چنین مسیر ارتباطی هستند تا فصل تازه ای از تعاملات و همکاری های چندجانبه آغاز شود.

وی افزود: متاسفانه ارتباط و هم افزایی فی ما بین شوراهای اسلامی کلانشهرها بسیار ضعیف است و خروجی این ضعف تعاملی نیز موازی کاری ها و عملکرد جزیره ای است، چرا که امروزه مشکلات مبتلابه کلانشهرها بسیار مشابه یکدیگر است و اگر یکی از شهرهای روی معضل خاصی مطالعه و بررسی کرده، دیگر شهرها نیز می توانند از دستاوردهای آن بهره مند شده و مجدداً هزینه و زمان صرف موضوع نکنند.

این مسئول با استقبال از راه اندازی دبیرخانه دایمی کمیسیون گردشگری شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور، آن را بسترساز توسعه تعاملات، به اشتراک گذاری دیدگاه ها و همچنین الگوبرداری از تجربیات و روش های موفق دانست و ادامه داد: بی شک تصمیماتِ نشست های ملی به مراتب اثرگذارتر و راهگشاتر از تصمیمات استانی و محلی است و دولت و مجلس را نیز متوجه اراده مدیریت شهری کلانشهرها برای رفع موانع پیش روی شکوفایی گردشگری می سازد.


شوراهای اسلامی همچون برخی ادارات درگیر مسائل جزئی شده‌اند


عضو اسبق مجلس شورای اسلامی در ادامه اذعان داشت: آنطور که مشاهده می شود مسائل اصلی و مشکلات واقعی در شوراهای اسلامی به فراموشی سپرده شده و نمایندگان مردم همچون کارکنان ادارات که درگیر مسائل اداری شده اند، بیشترین زمان و انرژی را صرف بررسی لوایح ارسالی از سوی شهرداریها می کنند و زمان کافی برای گره گشایی از چالش های کلان صرف نمی شود. یکی از همین موانع اصلی عدم توسعه و شکوفایی زیرساخت گردشگری است.

خلیلی اردکانی تصریح کرد: شوراهای اسلامی در حیطه قانونگذاری محلی باید به دنبال اصلاح قوانین موجود باشند و ظرفیت ها و فرصت های گردشگری را برای صاحبان سرمایه بازگو کنند تا از این گذر شهرها فرصت توسعه یافتگی حقیقی را یافته و با درآمدهای ناپایدار و غیر واقعی خداحافظی کنند. ما از طریق تعامل با یکدیگر و با استفاده از ظرفیت های شورای عالی استانها باید موانع حقیقی جذب سرمایه گذار در کلانشهرها را مرتفع کرده و از فضای کلیشه ای و شعاری خارج شویم.

وی با بیان اینکه همه شما عزیزان بی شک اقوامی در نقاط مختلف کرج دارید و با ایران کوچک بیگانه و نا آشنا نیستید، گفت: کرج می تواند پلی برای توسعه گردشگری در کلانشهرهای کشور باشد و با برخورداری از ظرفیت های فراوان، دارای بهترین موقعیت جغرافیایی، آب و هوایی و منطقه ای برای جذب توریسم و سرمایه گذاری با ریسک بسیار پایین و سودآوری بالا می باشد.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای اسلامی شهر کرج در بخش پایانی سخنانش بیان داشت: خوشبختانه همه جاذبه هایی که مردم را به کشورهای همسایه می کشاند، در شهرهای ایران وجود دارد، ایران رنگین کمانی زیبا از اتحاد اقوام و جاذبه های طبیعی می باشد که ریسک سرمایه گذاری در این سرزمین بسیار پایین است. توسعه گردشگری هم در وظایف دولت آمده و هم بخشی از دغدغه های مدیریت شهری های کشور است و امیدواریم با توسعه همکاریها به نتایج لازم دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 1609


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise