پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 14:39

دشت گرد:

مشکل ساخت و ساز دو نقشه‌ای دیگر در کرج وجود ندارد

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت که مشکل ساخت و ساز دو نقشه ای دیگر به معنای گذشته در شهر وجود ندارد.

کرج - امید بانوان؛  پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج نوشت؛ سارا دشت گرد عصر چهارشنبه، 29 خرداد، در بخش پایانی همایش آموزشی تخصصی مهندسی معماری که پنل پرسش و پاسخ بود، در پاسخ به دغدغه یکی از مهندسان معمار در خصوص مشکلات ساخت و ساز دو نقشه ای در کرج، اظهار داشت: در ابتدا از برگزارکنندگان این همایش که در سطح بالایی برگزار شد، تقدیر و تشکر می کنم و در گفتگو با تعدادی از شرکت کنندگان شاهد رضایتمندی عزیزان بودم و امیدواریم که با استمرار جلسات این چنینی بتوانیم به ارتقای معماری و رعایت استانداردهای شهرسازی کمک کنیم.

وی با بیان اینکه رفع معضلات ساخت و ساز دو نقشه ای از دغدغه های جدی دوره پنجم شورای کرج بوده است، افزود: به جهت عضویت سه تن از اعضای شورا در سازمان نظام مهندسی، آشنایی کامل با چالش ها و دغدغه های این حوزه وجود دارد و باید گفت که ماحصل ساخت و ساز دو نقشه ای چیزی جز آشفتگی بصری شهر و افزایش ورودی کمیسیون ماده صد نبوده است و بنده اعتراض مهندسان معمار به این آسیب را وارد می دانم.

این مسئول ادامه داد: معاونت شهرسازی شهرداری کرج حدود 3 یا 4 ماه قبل لایحه ای با عنوان «تثبیت اعیانی» به شورای شهر ارسال کرد که تائیدیه کمیسیون ماده پنج استان را داشت و بسیاری از دغدغه ها و مشکلات را پوشش می دهد. فی الحال بخش عمده مشکلات ساخت و ساز دو نقشه ای منهای تبدیل واحد مرتفع شده و نگرانی خاصی برای سازندگان، طراحان و ناظرین وجود ندارد.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج در پایان خاطر نشان کرد: رفع بخشی از معضل ساخت و ساز دو نقشه ای در شهر چیزی نیست که به سادگی میسر شده باشد، بلکه این موضوع بارها توسط بنده و سایر همکاران در جلسات شورای شهر به نقد و بررسی گذاشته شد و با بازخوانی مشکلات ناشی از آن و تاثیر مخربش بر طرح تفصیلی و توسعه شهری، در نهایت به تصویب لایحه موسوم به تثبیت اعیانی منجر شد و به تائید کمیسیون ماده پنج استان نیز رسید.

یادآور می شود «شرح وظایف قانونی و حقوقی مهندسان معمار در ارائه خدمات مهندسی»، «بررسی نکات فنی مرتبط با مهندسی معماری و بررسی مقررات» و «آیین نامه های ارائه خدمات مهندسی» محورهای اصلی این همایش دو روزه هستند که در روزهای 29 و 30 خرداد در محل باشگاه فرهنگی، ورزشی میلاد شهرداری کرج برگزار می شود و طی آن چند کارگاه و همایش آموزشی با حضور اهالی فن و مدرسین دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1610


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise