پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 14:45

طیبه سیاوشی:

آموزش و پرورش تنها به آموزش دانش‌آموزان اکتفا نکند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه اگر معلمان کنترل خشم را به خوبی آموزش دیده باشند می‌توانند آن را به خوبی به دانش‌آموزان منتقل کنند، گفت: آموزش و پرورش تنها نباید به بحث آموزش اکتفا و از پرورش دانش آموزان غفلت کند.

کرج - امید بانوان؛  خانه ملت نوشت؛ طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی خشونت را از مهمترین آسیب‌ها و معضلات اساسی جامعه دانست و با انتقاد از بی توجهی نسبت به آموزش کنترل خشم، گفت: با توجه به جنبه‌های جدیدی که در زندگی مدرن شهری به وجود آمده کنترل خشم آموزش داده نشده و دستگاه‌هایی که موظف به فرهنگ سازی در این زمینه هستند در لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان دیده شده اند که امیدواریم این لایحه هر چه سریع‌تر توسط شورای نگهبان تایید شود.

صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش می‌توانند خویشتن‌داری و کنترل خشم را آموزش دهند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش می‌توانند خویشتن‌داری و کنترل خشم را آموزش دهند، افزود: متاسفانه ما چنین آموزش هایی را نداریم؛ البته یکی از دستگاه‌های مهم و موثری که می‌تواند در این زمینه عملی‌تر عمل کند به گونه‌ای که با ارائه آموزش‌ها کودکان بتوانند در بزرگسالی در 60 درصد موارد خشم خود را کنترل کنند آموزش و پرورش است.

سیاوشی شاه عنایتی یادآور شد: در مدارس کودکان مهاجر و غیر مهاجر و از تیپ‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و مذهبی در حال تحصیل هستند که باید تفاوت‌ها را یاد بگیرند و در مقابل نظر متفاوتی که ابراز می‌شود خویشتن‌دار باشند.

خشونت گفتاری تا آخر عمر بر روی روح و روان کودکان تاثیر می گذارد 

سیاوشی با اشاره به گام موثر آموزش و پرورش برای خشونت زدایی از مدارس، گفت: متاسفانه خشونت گفتاری تا آخر عمر بر روی روح و روان کودکان تاثیر می گذارد و هیچ وقت فراموش شدنی نیست و به دلیل اینکه آموزش های لازم به کودکان داده نشده این خشونت فراتر می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: البته تمامی حوادث و خشونت ها را نمی توان در مدارس وجامعه کنترل کرد و برخی از آنها اجتناب ناپذیر است اما متاسفانه این مهم توسط آموزش و پرورش رها شده و بیشتر به بحث آموزش بچه ها توجه می کنند تا آموزش و مهارت؛ آموزش های اجتماعی به کودکان آموزش داده نشده و باید خویشتن‌داری و کنترل خشم به آنها آموزش داده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر معلمان کنترل خشم را به خوبی آموزش دیده باشند می توانند آن را به خوبی و نحو احسن به دانش آموزان نیز منتقل کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1611


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise