دوشنبه، 03 تیر 1398 - 13:28

نوشیدنی تابستانه «شربت سکنجبین و خیار»

زمانی که فصل گرما شروع می شود، فقط یک نوشیدنی خنک آدم را سرحال می کند. یک "نوشیدنی تابستانی" گزینه . خوبی برای پذیرایی از میهمانانتان در فصل گرما هم می باشد

کرج - امید بانوان؛ برای رهایی از گرمای تابستان و تشنگی شربت گوارا و دلپذیر خیار سکنجبین همراه با عرقیات گیاهی را به شما توصیه می‌کنیم. روش تهیه و مواد لازم “شربت سکنجبین و خیار” را در ادامه بخوانید.

شربت سکنجبین یکی از نوشیدنی‌های پر خاصیت و معروف در طب سنتی است که باعث نشاط و شفابخشی زیادی می‌شود. از این شربت می‌توانید در مهمانی‌های گرم تابستان استفاده کنید و به آن گلاب و عرق نعناع هم اضافه کنید.

مواد لازم شربت سکنجبین و خیار برای یک نفر:

سکنجبین یا عسل: نصف فنجان
لیموترش: یک عدد
خیار:۲ عدد
عرق نعنا یا گلاب: نصف فنجان


طرز تهیه:

لیمو ترش را پوست بگیرید و فیله آن را جدا کنید و به همراه عرق نعنا داخل مخلوط کن بریزید و هم بزنید. بعد خیار را بدون اینکه پوستش را جدا کنید داخل مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید.

این مواد را با سرعت بالا به مدت ۱ دقیقه هم بزنید. بعد از مخلوط شدن این مواد آن‌ها را داخل لیوان بریزید و مناسب با ذائقه مهمانانتان به آن سکنجبین اضافه کنید.

چند قطعه یخ هم داخل لیوان‌ها بریزید و با چند برش نازک خیار و لیمو ترش و چند برگ نعنا تازه ساطوری شده شربت را تزیین کنید.

به جای سکنجبین می توانید از عسل هم برای شیرین کردن شربت استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای هر لیوان به یک عدد خیار متوسط احتیاج دارید.

 

کدخبر: 1622


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise