یکشنبه، 07 آبان 1402 - 15:49

بیش از 37 میلیارد تومان تسهیلات به 23 طرح گردشگری و صنایع دستی پرداخت می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی البرز از موافقت با پرداخت 37 میلیارد و 710 میلیون تومان تسهیلات تبصره 18 برای 23 طرح گردشگری و صنایع دستی استان البرز در کمیته استانی خبر داد.

البرز. امید بانوان؛‌ کمیته استانی بررسی طرح‌های بند الف تسهیلات تبصره 18 قانون بودجه 1401 با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز، سرپرست اداره کل امور اقتصاد و دارایی، مدیر کل و معاونان اداره کل میراث‌فرهنگی در محل اداره کل اقتصاد و دارایی استان البرز برگزار شد.

«رحیم خاکی» گفت: از این 23 طرح 12 طرح مربوط به پروژه‌های صنایع دستی و 11 طرح مربوط به پروژه‌های گردشگری متقاضی  دریافت تسهیلات تبصره 18 است.

مدیر کل میراث فرهنگی البرز حجم کل سرمایه گذاری در این طرح‌ها را 243 میلیارد و دویست و هفتاد میلیون تومان، با اشتغالزایی 52 نفر عنوان کرد و افزود: مجموع تسهیلات درخواستی این طرح‌ها  37 میلیارد و 710 میلیون تومان است که به طور کامل مورد تدیید قرار گرفت.

او بیان کرد که ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران  بخش خصوصی برای تسهیل فعالیت در زمینه گردشگری و صنایع‌دستی یکی از امور مورد پیگیری این اداره کل است که نیاز به همکاری سایر دستگاه‌های استانی و بانک‌های عامل دارد.

به گفته خاکی حمایت از بخش خصوصی همواره یکی از اولویت‌های این اداره کل برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری، افزایش نرخ اشتغالزایی کارگاه‌های صنایع دستی و توسعه طرح‌های مرتبط با حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است که نهایت تلاش برای تحقق این موضوعات صورت می‌گیرد.

کدخبر: 16281


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان