سه‌شنبه، 04 تیر 1398 - 18:18

تشکیل کمیسیون مشترک در رابطه با پدیده کودکان کار

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیونی به نام کمیسیون مشترک از کمیسیون بهداشت و درمان، کمیسیون اجتماعی، کمیسیون حقوقی در خصوص کودکان کار تشکیل شد.

کرج - امید بانوان؛ خانه ملت نوشت؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک در رابطه با کودکان کار گفت: در رابطه با مسئله کودکان کار که به عنوان یک مشکل اصلی در جامعه وجود دارد و تمام دلسوزان نظام از این پدیده ناراحت هستند، مسئولان مختلف و اندیشمندان طرحی را تهیه کردند که در آن تمام آسیب‌دیدگان اجتماعی به ویژه کودکان کار دیده خواهند شد و برای صیانت از این آسیب دیدگان قوانینی را وضع خواهیم کرد که با تصویب مجلس شورای اسلامی به اجرا در خواهد آمد.

مافیاهایی هستند که به صورت شبکه عمل می‌کنند گرچه نیروی انتظامی تعدادی از اینها را دستگیر کرده اما برنامه‌سازان اصلی در پشت شبکه پنهان هستند


کمیسیون مشترک در صحن مجلس مطرح و تصویب خواهد شد

حیدر علی عابدی افزود: این کمیسیون به نام کمیسیون مشترک از کمیسیون بهداشت و درمان، کمیسیون اجتماعی، کمیسیون حقوقی تشکیل شده و به زودی جلساتی را در رابطه با تکمیل یک طرح قانونی برگزار خواهد کرد که پس از اینکه طرح آماده شود، در صحن مجلس مطرح و تصویب خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس این کمیسیون فعلا در حال حاضر محمدجواد فتحی، نائب رئیس اول بنده و سخنگوی آن عباسعلی پوربافرانی هستند که ان‌شاءالله در اولین جلسه‌ای که برگزار خواهیم کرد، نتایج را در اختیار رسانه ها خواهیم گذاشت.

پدیده کودکان کار باید از ابعاد مختلف دیده شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که ساماندهی این کودکان را از سوی شهرداری و سازمان بهزیستی چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: مشکلات بسیاری وجود دارد هم سازمان بهزیستی مشکلات مالی بسیاری دارد و هم شهرداری‌ها مشکلاتی دارند اما این یک پدیده اجتماعی است که باید از ابعاد مختلف دیده شود. دقیقا مثل بهمنی است که می‌خواهیم جلوی آن را بگیریم درحالی‌که قبل از وقوع بهمن باید راهکارهای لازم را برای مسیرهای قبل از بهمن در نظر گرفت.

سیستم‌های مختلف باید برای مبارزه با پدیده کودکان کار وارد عمل شوند

عابدی اظهار داشت: چنانچه به کودکان کار پناه داده و کار و امکانات بدهیم به این معنا نیست که دیگر گروه جدیدی از کودکان کار تشکیل نمی‌شود بلکه باید راهکارها را ببینیم و این معضل یک پدیده است که باید از جنبه‌های مختلف وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه وزارت کشور، نیروی انتظامی و سیستم قضایی کشور برای این پدیده باید وارد عمل شوند، افزود: همچنین سیستم‌های فعلی مثل بهزیستی و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند؛ اسکان این گروه کار به معنای خاتمه پدیده کودکان کار نیست چراکه دوباره گروه جدیدی تشکیل می‌شود. مافیاهایی هستند که به صورت شبکه عمل می‌کنند گرچه نیروی انتظامی تعدادی از اینها را دستگیر کرده اما برنامه‌سازان اصلی در پشت شبکه پنهان هستند.

مبارزه با معضل کودکان کار برنامه‌ریزی دقیقی نیاز دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بنابر این برنامه‌ریزی دقیقی نیاز است و همین تفکر باعث شد تا مجلس شورای اسلامی تصمیم بگیرد تا کمیسیون مشترک تشکیل دهد تا این پدیده را چند بُعدی ببیند و قوانینی را تدوین کند تا همه عوامل موثر را در این بحث درگیر کند.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 1638


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise