یکشنبه، 28 آبان 1402 - 12:00

نبود سایت نمایشگاهی در البرز محسوس است

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز نبود یک سایت نمایشگاهی مناسب برای برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای گردشگری را از مشکلات این حوزه در استان عنوان کرد و گفت: بهره‌برداری از سایت نمایشگاهی در حال ساخت می‌تواند تأثیر به‌سزایی در برگزاری رویدادهای گردشگری داشته باشد.

البرز. امید بانوان؛ «شهرام علی محمدی» افزود: وجود سایت نمایشگاهی برای گسترش گردشگری رویداد محور در استان البرز از الزامات است.

به گفته معاون گردشگری البرز، برگزاری رویدادها و جشنواره‌های مختلف باعث ورود گردشگران به استان البرز می‌شود و درصد اشغال هتل‌ها را به طرز محسوسی افزایش می‌دهد.

علی‌محمدی با اشاره به تأثیرات مستقیم افزایش گردشگر در توسعه اقتصادی ادامه داد: اکنون حدود 70 درصد گردشگران استان از پایتخت وارد البرز می‌شوند که شاید اقامت شبانه نداشته باشند؛ اما در اقتصاد استان بسیار مؤثر است و در صورت اقامت گردشگران از دیگر استان‌ها نرخ توسعه اقتصادی و اشتغال گردشگری در استان افزایش محسوسی می‌یابد.

او وجود سایت نمایشگاهی را باعث پویایی در برگزاری رویدادهای اقتصادی، فرهنگی و گردشگری در استان دانست و گفت: در البرز بیش از 3500 واحد صنعتی وجود دارد که بهره‌برداری از سایت نمایشگاهی می‌تواند اتفاقی مثبت برای برگزاری نمایشگاه‌ها باشد. با وجود ظرفیت‌های بالا و با افزایش زیرساخت‌ها این استان می‌تواند میزبان برگزاری رویدادهای ملی باشد.

او  ادامه داد: برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها در استان و شهرستان‌ها باید هدفمند، با برنامه‌ریزی و با رویکرد ملی و کشوری باشد.

کدخبر: 16443


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان