دوشنبه، 29 آبان 1402 - 09:36

در پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول؛

کسب رتبه سوم نویسندگی تئاتر به البرز رسید

نمایشنامه «خورشید را پیدا می‌کنیم» در پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول رتبه سوم نویسندگی را کسب نمود.

البرز. امید بانوان؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، کسب رتبه سوم نویسندگی در پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول را که با نمایشنامه «خورشید را پیدا می‌کنیم»  توسط دکتر «مهری هاشمیان» بدست آمد؛ به این بانوی هنرمند، هنرمندان شریف و گرانقدر عرصه نمایشی و عموم مردم و شهروندان استان البرز تبریک گفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز بیان کرد: در پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول ۱۳۱ اثر شامل ۶۶ اثر در بخش صحنه‌ای، ۲۲ اثر در بخش خیابانی و ۴۴ اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که ۱۲ کار، خروجی این آثار بوده  است که دکتر مهری هاشمیان از فعالان و هنرمندان نمایشی فردیس توانستند این رتبه را کسب نمایند و در مراسم اختتامیه  با لوح تقدیر و جایزه نقدی از وی تقدیر به عمل آمد.

جابری انصاری افزود: اهمیت نمایش و تئاتر کودک حقیقتی انکارناپذیر است که بسیاری از بزرگان عرصه هنر و ادبیات، حتی صاحب‌نظران مسائل تربیتی و روانشناسی کودک و نوجوان به آن واقف بوده و همواره مقوله تئاتر کودک را عرصه‌ای برای بروز و رشد استعدادها و خلاقیت‌های کودکان، مورد توجه قرار داده‌اند.

 وی در خاتمه ضمن تبریک مجدد این افتخار هنری استان، افزود : برای موفقیت هر چه بیشتر هنرمندان البرز در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از هر گونه تلاش و مساعدتی مضایقه نخواهیم کرد.


کدخبر: 16451


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان