دوشنبه، 29 آبان 1402 - 12:56

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خبر داد؛

تجهیز مراکز ناباروری در استان‌های کم‌برخوردار کشور

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از تجهیز ۵ مراکز ناباروری در استان‌های کم‌برخوردار کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

جامعه. امید بانوان؛ «حمیدرضا علیان‌زادگان» بر تجهیز ۵ مرکز ناباروری در استان‌های کم‌برخوردار کشور تا پایان سال جاری تأکید کرد و گفت: همچنین پرداخت کمک‌ هزینه درمان ناباروری به زوج‌های کمتر برخوردار از جمله فعالیت‌های بنیاد در زمینه جوانی جمعیت است.

وی با اشاره آسیب‌هایی که سقوط در چاله جمعیتی برای آینده کشور دارد، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سطح ارکان تصمیم گیر کشور و با هم‌افزایی بوجود آمده بین نهادهای اجتماعی و فعالان جمعیتی، جامعه را از افتادن در چاله جمعیتی نجات دهیم.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد عنوان کرد: رشد موالید و جلوگیری از تحدید نسلی یکی از موضوعات مهم کشور است که در سال‌های اخیر بارها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته و بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان یکی از دستگاه‌های دغدغه‌مند این موضوع، زنجیره‌ای از اقدامات را در حوزه زیرساختی جمعیت، اقتصادی جمعیت، فرهنگی جمعیت، سلامت جمعیت و عمرانی جمعیت را تعریف کرده است که رویکرد اصلی هر یک از این طرح های ملی مقابله با مقوله تحدید نسلی و توجه به فرزندآوری و حمایت از نهاد خانواده می‌باشد.

علیان‌زادگان در تشریح برخی از این اقدامات بیان کرد: تجهیز مراکز درمان ناباروری، تأسیس بانک شیر مادر در بیمارستان‌ها، حمایت از تولید کیت‌های تشخیص زودهنگام ناباروری، راه‌اندازی مرکز نوآوری جمعیت، خانواده و سلامت اجتماعی با حمایت معاونت علمی رئیس جمهور و مشارکت در فرآیند جایزه ملی جمعیت منطبق بر ماده ۱۹ قانون جوانی جمعیت و خانواده از جمله اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه جوانی جمعیت است.

وی ادامه داد: بنیاد ۱۵ خرداد همچنین پویش ملی «ایرانِ جوان» را با هدف حمایت از فرزندآوری زوج‌های دانشگاهی و حوزوی، طرح ملی حمایت از خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو و بالاتر و پویش‌های ملی و استانی «لبخند مادری» را طراحی و اجرا کرده است و این طرح های ملی به طور مستمر ادامه دارد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تأکید کرد: حمایت از تولید پوشک بهینه پارچه‌ای و عرضه آن در فضای مجازی و همچنین به همراه بسته‌های «لبخند مادری» و اجرای آزمایشی طرح ملی ارتقای امینت تغذیه‌ای مادران باردار، شیرخواران و کودکان کم‌تر برخوردار با همکاری دفتر بهبود تغذیه وزرات بهداشت از دیگر طرح‌های بنیاد در حوزه خانواده و جوانی جمعیت است.

علیان‌زادگان افزود: همچنین تولید انواع محصولات فرهنگی و هنری در حوزه جمعیت و خانواده با رویکرد رفع گره‌های ذهنی خانواده‌ها در حوزه فرزندآوری و فرزندپروری، تبیین مخاطرات تحدید نسلی و پیری جمعیت، بازنمایی معضلات تک فرزندی و نمایش ظرفیت‌های مثبت خانواده‌های دارای چندفرزند در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه جمعیت فعالیت هایی را آغاز کرده است؛ تولید و پخش ۵ فیلم کوتاه در حوزه جمعیت و خانواده با عنوان های فیلم‌های کوتاه تولد، قاب زندگی، سکوت، بازی بد و چیکو جهت نمایش در شبکه تلویزیونی «ایران جوان» و شبکه‌های رسانه ملی، حمایت از مادران باردار و خانواده های دارای چند قلو از دیگر فعالیت های این ستاد در حوزه جمعیت و خانواده است.

کدخبر: 16456


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise