دوشنبه، 29 آبان 1402 - 19:25

چشم انداز طرح تکام بهره‌مندی از ظرفیت روستاها است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: سیری که در طرح تکام (توانمند سازی و کارآفرینی مردم پایه) هدف گذاری شده پیشرفت همه جانبه روستا و پایداری استقرار روستاییان فعلی و کمک به مهاجرت معکوس است که لازمه آن توانمندسازی مردم و بالفعل ساختن ظرفیت‌های روستا است.

البرز. امید بانوان؛ «احمد افضلی» با بیان این مطلب بیان کرد: فلسفه وجودی تشکیل قرارگاه جهادی وزارت کشور، وسعت بخشی به حضور مردم در تشکیلات رسمی دولت و کمک به مهاجرت معکوس است.

وی افزود: در راستای پیشرفت همه جانبه روستاهای کشور به عنوان مبادی مهاجرت به شهرها که آثار منفی اقتصادی و فرهنگی از جمله خدشه به امنیت غذایی و محو فرهنگ تمدن ساز روستا را بدنبال دارد و همچنین برای تدوین الگوی مهاجرت معکوس بر مبنای تقویت حکمرانی روستا، طرح توانمند سازی و کارآفرینی مردم پایه(تکام) در شورای اجتماعی وزارت کشور مصوب و به استان‌ها ابلاغ شد.

به گفته افضلی دولت در تلاش است تا با بررسی  ابعاد مختلف این طرح، نگاه‌ها به سوی توانمندسازی مردم و استفاده از ظرفیت‌های مختلف روستا معطوف شده تا علاوه بر بازگشت روستا به هویت اصلی خود، زمینه مهاجرت معکوس فراهم شده و روستا به کانون برنامه ریزی و اجرای طرح‌های توسعه اقتصادی تبدیل شود.

علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از اجرای این طرح، امروز ۲۹ آبان از طریق لینک پخش زنده https://www.aparat.com/roselife/live از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ در رویداد ملی تکام «تعالی حکمرانی روستایی» شرکت کنند.

کدخبر: 16467


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان