دوشنبه، 06 آذر 1402 - 16:55

استاندار البرز در شورای اطلاع رسانی دولت عنوان کرد؛

تدارک برنامه‌های متعدد برای سفر دوم رئیس جمهور به البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: یکی از مهمترین مصوبات سفر اول رئیس جمهور و همچنین سفر رئیس قوه قضائیه به استان، انتقال زندانیان و تخلیه زندان رجایی شهر بود که محقق شد و این زندان بزرگ و ملی از بافت شهری کرج خارج شد.

البرز. امید بانوان؛ «مجتبی عبداللهی» در نشست خبری شورای اطلاع‌رسانی دولت که همزمان با سفر قریب‌الوقوع آیت الله رئیسی رئیس جمهور محترم در محل سالن جلسات نهاد ریاست جمهوری با حضور «سپهر خلجی» رئیس شورای اطلاع رسانی دولت، برگزار شد، با بیان اینکه به طور قطع برنامه‌های متعددی برای این سفر پرخطر و برکت مهیا شده، دستاوردها و ثمرات سفر اول را مورد اشاره قرار داد.

وی همچنین شرایط البرز به‌عنوان استانی که از سال ۸۹ استقلال یافت تشریح کرد و در ابعاد مختلف به نیازها، مطالبات، ظرفیت‌ها، سرانه‌ها و زیرساخت‌های آن پرداخت.

عبداللهی ادامه داد: البرز مهاجرپذیرترین و متراکم‌ترین استان کشور است در حالی که تنها نیم درصد از مساحت خاک کشور را داراست.

وی گفت: یکی از مهمترین مصوبات سفر اول رئیس جمهور و همچنین سفر رئیس قوه قضائیه به استان، انتقال زندانیان و تخلیه زندان رجایی شهر بود که محقق شد و این زندان بزرگ و ملی از بافت شهری کرج خارج شد.

استاندار البرز افزود: مجموعه ساختمان‌های زندان به‌زودی به یک مکان فرهنگی تبدیل می‌شود و اراضی مربوط به استان نیز در راستای مولدسازی در عمران و آبادانی استان صرف می‌شود.

وی با بیان اینکه البرز ۱۲ شهرک صنعتی بزرگ، ۱۷ لکه صنعتی و حدود ۴ هزار واحد تولیدی و صنعتی دارد، گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۸ لکه صنعتی به شهرک صنعتی تبدیل می‌شود همچنین میزان درآمد استان از صنایع در رتبه پنجم کشور قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: مجموعه فرودگاهی و اقتصادی پیام در استان البرز نیز دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید برای شکوفایی آن تلاش کنیم.

عبداللهی افزود: این استان ۵ هزار و ۲۵۰ شهید، ۱۳۲ شهید مدافع حرم، ۱۳ هزار جانباز، هزار و ۵۲ آزاده و ۱۷ هزار ایثارگر مهمان نیز دارد.

وی با بیان اینکه ۶ واکسن تولید داخلی کشور در جغرافیای البرز تولید شد، گفت: البرز ۶۰ درصد تولید داروی داخلی کشور را تامین می کند و در بسیاری از تولیدات مواد غذایی، قطعات خودرو و... دارای رتبه‌های برتر کشور است.

استاندار البرز افزود: ۱۲ مجتمع دانشگاهی و بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در البرز هستند و ۳۸۱ شرکت دانش‌بنیان در این استان مستقر هستند که رتبه چهارم کشور در استقرار شرکت های دانش بنیان را داریم و درصدد ارتقا این رتبه هستیم.

وی با بیان اینکه سرانه تخت بیمارستانی در کشور ۱.۸ درصد و در البرز حدود ۹ دهم به ازای هر هزار نفر است، گفت: ۲۰ بیمارستان شامل ۱۲ تا دولتی و ۸ تا خصوصی با ۲ هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی در البرز مستقر هستند و برای رسیدن به میانگین کشوری و جمعیت استان به بیش از ۲ هزار تخت بیمارستانی دیگر نیز نیاز داریم.

عبداللهی افزود: شهرستان فردیس فاقد بیمارستان بود که با توجه به مصوبات سفر قبل، با حضور رئیس جمهور بیمارستانی دولتی شهید سلیمانی در این شهرستان مورد بهره‌برداری رسمی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تنش‌های آبی اشتهارد و مصوبات سفر اول در این خصوص، گفت: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این منظور مصوب شد و آماده بهره‌برداری است چراکه این مشکل برای ۳۰ سال آینده برطرف شده است.

استاندار البرز افزود: ارتقا ۳ شهر کمالشهر با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، محمدشهر با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت و ماهدشت با ۱۲۰ هزار نفر جمعیت را در سفر اول از رئیس جمهور درخواست کردیم که مصوب شد.

وی با بیان اینکه البرز در سرانه‌های آموزشی و پرورشی، محروم‌ترین استان کشور است، گفت: این استان ۵۲۰ هزار دانش آموز و ۵۰ هزار معلم دارد و تمامی مدارس استان دوشفیته و کلاس‌ها با جمعیت بالای ۳۲ نفر تشکیل می‌شود و اگر بخواهیم همه مدارس یک شیفت و کلاس ها ۳۰ نفره شود به حدود هزار مدرسه نیاز داریم.

عبداللهی افزود: درصدد هستیم در سفر رئیس جمهور به استان چند واحد تولیدی و صنعتی بزرگ را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

وی گفت: سفر اول رییس جمهور به استان البرز سرشار از برکات بود و دستاوردهای بزرگی داشت و باور داریم در سفر دوم نیز استمرار خواهد داشت.

کدخبر: 16486


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise