سه‌شنبه، 07 آذر 1402 - 15:24

اجرای یکی دیگر از مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز

صدور سند 1200 هکتار از اراضی متعلق به فرودگاه پیام به ارزش 144 هزار میلیارد تومان

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که با تلاش‌های انجام شده یکی از مصوبات سفر ابتدای سال جاری رئیس قوه قضائیه به استان البرز، اجرایی و سند 1200 هکتار از اراضی محدوده فرودگاه پیام به نام دولت صادر شد.

البرز. امید بانوان؛  «حسین فاضلی هریکندی» با اعلام خبر صدور سند نزدیک به 1200 هکتار از اراضی متعلق به فرودگاه بین‌المللی پیام گفت: فرودگاه پیام برای بیش از یک دهه درخواست صدور سند اراضی واقع در محدوده این فرودگاه را داشت که با توجه مشکلاتی حقوقی و فنی، این تقاضا با چالش‌هایی همراه بود.

وی با یادآوری اینکه حل مشکل صدور سند اراضی فرودگاه پیام یکی از مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز در 17 فروردین ماه سال جاری بود، اضافه کرد: با توجه به لزوم مستندسازی املاک و اراضی فاقد سند در اختیار دستگاه های اجرایی و تثبيت مالکيت دولت جمهوري اسلامي ايران، پیش از این سند بخشی از این اراضی به نام ارگان دولتی دیگری صادر شده بود.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان البرز متذکر شد: این درخواست تا زمان سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز و بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از این مجموعه مسکوت مانده بود که پس از ابلاغ آن در قالب مصوبات سفر، با پیگیری های انجام شده در «قرارگاه ویژه ساماندهی صدور سند استان البرز» که با همکاری و مساعی دبیرخانه شورای تحول دادگستری کل و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان البرز و حمایت رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور این دستور به نتیجه رسید و پس از نزدیک به هشت ماه تلاش بی وقفه و انجام نقشه برداری و حدنگاری، سند مالکیت 1200 هکتار از اراضی محدوده فرودگاه پیام به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی خدمات هوایی پست و مخابرات پیام صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه این اتفاق قدم مهمی در تثبیت مالکیت دولت در این راضی ملی بود تصریح کرد: هم اکنون با این اقدام، 1200 هکتار از محدوده 3600 هکتاری فرودگاه پیام به نام دولت دارای سند شده که طبق برآوردهای کارشناسی، ارزش این اراضی بیش از 144 هزار میلیارد تومان است.

وی متذکر شد: سند صادر شده در راستای اجرای بند «د» ماده 26 آیین نامه اموال دولتی است و عرصه و عیان نزدیک به 1200 هکتار از ملی واقع در  411 فرعی از 311 اصلی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.


 

کدخبر: 16496


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise