سه‌شنبه، 07 آذر 1402 - 16:45

در طرح «هیئت خبرنگار»؛

راوی فعالیت هیئت‌ها در فاطمیه باشید

همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و برپایی مجالس عزاداری فاطمیه، سازمان هیئت و تشکل‌های دینی سومین فصل طرح «هیئت خبرنگار» را برگزار می کند.

جامعه. امید بانوان؛ مهر نوشت؛ همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) و برپایی مجالس عزاداری فاطمیه، سازمان هیئت و تشکل‌های دینی سومین فصل طرح «هیئت خبرنگار» را با هدف روایت اقدامات و برنامه‌های هیئت‌ها در ایام فاطمیه به خصوص هیئت‌های کوچک با موضوع نقش زنان در تقویت پیوندهای اجتماعی و جهاد تبیین و نشر خوبی‌ها برگزار می‌کند.

 در این طرح علاقه‌مندان می‌توانند به مثابه یک خبرنگار، حس و حال هیئت خود را در قالب متن، صوت، تصویر، فیلم و … اطلاع‌رسانی کنند. روایت‌های برتر در رسانه‌های کشور و فضای مجازی این سازمان منتشر می‌شود.

 راویان برتر هیئت‌ها در فاطمیه از کمک هزینه سفر عتبات و هدایای نقدی برخوردار خواهند شد. روایت‌های برگزیده این طرح بناست در تلویزیون و رسانه‌های معتبر کشور بازنشر داده شود.

 علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح کافی است عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۶۱۵ ارسال کنند. مهلت ارسال آثار در این طرح، تا دهم دی‌ماه است. 

ارائه روایتی از نقش مادران در ایجاد و تقویت پیوندهای اجتماعی در قالب و بستر هیئت‌های مذهبی، امیدآفرینی و نشر خوبی‌ها با انعکاس تشریح و روایت برنامه‌های جانبی هیئت مانند کمک‌رسانی به نیازمندان، حل مسائل و مشکلات محله، روایت اقدام شاخص هیئت در موضوع فلسطین و غزه، ثبت و نگارش مهمترین محورهای سخنرانی‌های جلسه، وصف و روایت مداحی شاخص هیئت خودتان، روایت اتفاق خاص و ویژگی متفاوت هیئت نسبت به دیگر مجالس، وصف و روایت مجالس روضه‌های خانگی به خصوص مجالس قدیمی و قدمت‌دار

روایت حضور دهه هفتادی‌ها و دهه هشتادی‌ها در مجالس فاطمیه و فضای حسینیه کودک، معرفی و تقدیر از مادران شهدا در بستر هیئت، روایت فعالیت زنان موفق از جمله سوژه‌های پیشنهاد شده برای روایت‌گری به هیئت خبرنگاران است.

طرح هیئت خبرنگار در ایام ماه محرم و همچنین ماه صفر و اربعین حسینی هم از سوی سازمان هیئت و تشکل‌های دینی برگزار شد که بیش از ۲ هزار نفر در قالب این طرح، روایتگر هیئت‌ها شدند.

کدخبر: 16503


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise