چهارشنبه، 08 آذر 1402 - 11:10

ساوجبلاغ میزبان طرح «کاشت یک میلیارد نهال در کشور» در البرز

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از آغاز کاشت ۳۵۰ هزار نهال در این شهرستان در راستای اجرای طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور خبر داد.

ساوجبلاغ . امید بانوان؛ جلسه هماهنگی کاشت نهال در شهرستان ساوجبلاغ با حضور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، مدیرکل منابع طبیعی استان البرز و جمعی از مدیران دستگاه‌ها در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

«محمد رضا البرزی» فرماندار شهرستان ساوجبلاغ گفت: رهبر معظم انقلاب، دستور کاشت یک میلیارد اصله نهال و درخت در کشور را صادر فرموده‌اند و برای تحقق منویات ایشان، ما تکلیف داریم تا ۳۵۰ هزار اصله نهال در سطح این شهرستان غرس نماییم.

او با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های شهرستان موظف به احیا و حفاظت از محیط زیست هستند، گفت: همه ما در حفظ محیط زیست مسئول هستیم و باید کاشت نهال و درختان را در جهت احیای محیط زیست در محل زندگی خودمان عملیاتی نماییم.

البرزی با بیان اینکه در سال‌های اخیر، به منابع طبیعی و بقای جنگل‌ها اهتمام ویژه‌ای شده است، تصریح کرد: کاشت نهال و درخت باید به صورت هدفمند و با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی و متناسب با نیاز منطقه انجام شود و همگونی با طبیعت در این امر لحاظ گردد.

وی گفت: شهرداران، بخشداران، دهیاران و ادارات ذی‌ربط به‌عنوان همکار و پشتیبان، در خط مقدم حفاظت از منابع طبیعی هستند و بایستی با حساسیت و اهمیت بالایی در  جهت توسعه این بخش کمک نمایند.

البرزی در پایان خواستار شناسایی و مشجر نمودن اراضی شیب‌دار  با درختان مثمر شد و ابراز امیدواری کرد این طرح ملی رهاورد خوبی برای مردم و کشور داشته باشد.

در استان البرز ۴۰ میلیون اصله نهال تولید می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی استان البرز نیز با بیان اینکه در استان البرز ۴۰ میلیون اصله نهال تولید می‌شود و در این خصوص مشکلی وجود ندارد، افزود: تعهدی که برای استان البرز در نظر گرفته شده، کاشت دو میلیون نهال است.

وی گفت: وجود مناطق بکر و همچنین تراکم جمعیت و وجود بخش صنعتی در استان البرز از چالش‌های پیش روی ما در کاشت نهال و توسعه منابع طبیعی است و صنایع با چندین برابر ظرفیت استاندارد در این استان بارگذاری شده است.

بیات افزود: کاشت ۲ میلیون نهال در استان البرز می‌تواند ظرفیت و پتانسیل خوبی را در بخش منابع طبیعی برای استان ایجاد نماید و موجب توسعه فضای سبز و تولید اکسیژن باشد.

وی افزود: یازدهم آذر ماه زمان آغاز طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور است و روستای شلمزار شهرستان ساوجبلاغ نیز به‌عنوان پایلوت اجرای این طرح در استان البرز در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی طرح به نام «شهدای مقاومت» و قطعه ساوجبلاغ به نام نامی «شهدای استان البرز» آغاز خواهد شد.

کدخبر: 16508


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise