چهارشنبه، 08 آذر 1402 - 11:23

دعوت از خیرین البرز برای پیوستن به انجمن خیرین میراث‌فرهنگی

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز با اشاره به تشکیل انجمن خیرین میراث‌فرهنگی کشور گفت: اکنون با آغاز رسمی فعالیت انجمن خیرین میراث فرهنگی در کشور اداره کل استان البرز از تمام خیرین دغدغه‌مند میراث فرهنگی استان دعوت می‌کند تا به خیل عظیم نیکوکاران میراث فرهنگی کشور بپیوندند و در راه حفظ هویت تاریخی این استان اثراتی ماندگار از خود بر جای بگذارند.

البرز. امید بانوان؛ «رحیم خاکی» افزود: تشکیل انجمن خیرین میراث‌فرهنگی اقدامی مبارک و مبتکرانه برای حفظ میراث‌فرهنگی و هویت و تاریخ ایرانی اسلامی است.

مدیر کل میراث‌فرهنگی البرز ادامه داد: این اقدام با در پی داشتن اثرات بسیار مثبت و جذب حمایت‌های خیرین، نیکوکاران و سرمایه‌‌گذاران علاقه‌مند به حوزه میراث فرهنگی می‌تواند حرکت عظیمی در جهت نگاهداشت و حفظ میراث فرهنگی کشور عزیزمان ایران باشد.

به گفته خاکی استان البرز نیز مانند سرتاسر کشور دارای تپه‌ها، محوطه‌ها، بناها و آثار تاریخی ارزشمندی است که نیازمند اعتبارات برای ساماندهی، مرمت و بهره‌برداری هستند و حمایت‌های خیرین و نیکوکاران می‌تواند بسیاری از موانع و مشکلات را برای ساماندهی به میراث فرهنگی استان بر طرف کند.

این مسئول تشکیل انجمن خیرین میراث فرهنگی در استان البرز را موجب گشایش گره‌های بزرگی در حوزه میراث فرهنگی استان عنوان کرد که بخش دولتی به تنهایی قادر به انجام آن نیست.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز خیرین میراث‌فرهنگی را به عنوان بازوی توانمند وزارت میراث فرهنگی و ظرفیتی بزرگ برای به تحقق رساندن اهداف توسعه گردشگری فرهنگی‌تاریخی، ایجاد اشتغال برای جوانان و همچنین حفظ هویت ایرانی اسلامی دانسته و افزود: همانگونه که خیرین در طول سال‌های گذشته در ساخت مدرسه، مسجد، کتابخانه، بیمارستان و... نقش کلیدی و اساسی  ایفا کرده‌اند اکنون نیز برای مرمت و بهره‌برداری از آثار تاریخی و فرهنگی به میدان آمده و منشأ اثرات خیر خواهند بود.

کدخبر: 16510


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise