چهارشنبه، 08 آذر 1402 - 19:54

تشریح روند اجرایی شدن مصوبات اولین سفر ریاست جمهوری به استان البرز

۷/۶ کیلومتر از آزادراه شمالی کرج به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «گفت‌وگوی ویژه خبری» با عنوان «سفر اول» از سیمای البرز به تشریح روند اجرایی مصوبات اولین سفر ریاست جمهوری به استان پرداخت و در خصوص پروژه‌های پیشنهادی دور دوم سفر نیز که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود، توضیحاتی به شهروندان ارائه کرد.

البرز. امید بانوان؛ «احمد افضلی» در ابتدای سخنان خود از بهره‌برداری از ۷/۶ کیلومتر از آزادراه شمالی کرج با حضور رئیس جمهور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بزرگراه شمالی کرج یکی از مصوبات مهم سفر ریاست جمهوری به استان البرز به طول ۱۸/۶ است که از سال ۹۳  به صورت ۵۰ - ۵۰ با تعهد دولت و مدیریت شهری آغاز شد.

وی افزود: در حال حاضر ۷/۶ کیلومتر از پروژه آزادراه شمالی آماده بهره‌برداری است که در سفر دوم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی هم اکنون عرشه پل B1 و B0 در حال اجرا است. در این راستا لازم به یادآوری است که انتهای این پروژه ۴ کیلومتر است که در اراضی ارتش و سپاه واقع شده و خوشبختانه توافقات آن انجام شده و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان هفته دولت سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز تأکید کرد: این پروژه نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی استان خواهد داشت به طوری که با افتتاح بزرگراه شمالی، ۴۰ درصد از ترافیک اتوبان تهران - کرج - قزوین کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: گشایش ترافیکی شرق به غرب کرج با بهره برداری از بزرگراه شمالی از جمله مطالبات بسیار مهمی است که به همت دولت سیزدهم محقق شد.

 قطار شهری کرج پس از ۲۰ سال به خط ۵ متروی تهران متصل می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه قطار شهری کرج اشاره و بیان کرد: پروژه قطارشهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر از کمالشهر تا ملارد پیش‌بینی شده بود که با جدایی فردیس از کرج فعلا ۱۴/۷ کیلومتر در محدوه کرج از میدان حصارک تا شهید سلطانی اجرا می‌شود.

وی افزود: طی سفر اخیر وزیر کشور ٦ کیلومتر قطار شهر کرج در ۴ ایستگاه به بهره‌برداری رسید که امیدواریم با همت مسئولان استان، بعد از ۲۰ سال و تا دهه فجر به خط ۵ مترو تهران متصل شود.

 ۶۰۰ تخت بیمارستانی فردیس آماده بهره‌برداری است

بخش دیگری از صحبت‌های معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز به سرانه‌های بهداشت و درمان استان البرز اختصاص داشت. وی در این رابطه گفت: ۲ هزار تخت بیمارستانی باید در سطح استان فعال شود که با پیگیری‌های انجام شده در حال حاضر بخش عمده‌ای از این سرانه‌ها از جمله ۶۰۰ تخت بیمارستانی فردیس فراهم شده و در دور دوم سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

افضلی افزود: فردیس با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت هیچ تخت بیمارستانی نداشت؛ اما به همت دولت سیزدهم در حال حاضر ۲ بیمارستان احداث شده که هر کدام با ۳۰۰ تخت بیمارستانی آماده خدمت رسانی به مردم است که در سفر رییس جمهور افتتاح می‌شود.

این مسئول یادآور شد: در حوزه بهداشت و درمان استان، پروژه‌های متعددی در دست اجرا و تکمیل قرار دارد.

۹٨ هزار در طرح ملی مسکن آغاز و اجرایی شده است

طرح نهضت ملی مسکن بخش دیگری از سخنان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بود که به جزئیات آن پرداخت.

وی در این رابطه نیز گفت: سهم استان البرز از نهضت ملی مسکن احداث ۹۸ هزار واحد طی چهار سال است که از این تعداد ۶۰ هزار واحد در سطح استان و ۳۴  هزار واحد نیز در شهر جدید هشتگرد احداث می‌شود.

وی افزود: بخشی از این واحدها مربوط به مسکن مهر بوده است که از گذشته مانده بود و به نهضت ملی مسکن تبدیل و تاکنون حدود ۴ هزار واحد تحویل شده است. در این راستا تلاش داریم در سفر دوم حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد نیز تحویل متقاضیان شود.

به گفته وی طبق تعهدات داده شده تعدادی از واحدها به صورت ویلایی در اشتهارد و ماهدشت احداث می‌شود. علاوه بر این مهم بر اساس تعهد دولت هم اکنون در سطح استان به افرادی که سه فرزند زیر ۲۰ سال دارند، یک واحد مسکونی یا زمین اعطا می‌شود.

نهضت مدرسه‌سازی از دیگر موضوعاتی بود که افضلی در این نشست به آن اشاره کرد. وی با بیان اینکه در خصوص سرانه‌های آموزشی در سطح استان با مشکلات متعددی مواجه هستیم، تصریح کرد: به همت استاندار البرز و همراهی خیرین استان اقدامات شایسته‌ای در خصوص احداث مدارس خیرساز صورت گرفته است؛ اما با توجه به جمعیت و روند مهاجرپذیری این البرز تا رسیدن به سرانه های استاندارد آموزشی فاصله داریم که امیدواریم در سفر دوم ریاست جمهوری به استان این معضل نیز برطرف شود.

مطالعات دو طبقه شدن اتوبان تهران- کرج به طول ۲۵ کیلومتر انجام شده است

این مسئول در پاسخ به سئوالی در رابطه با طرح دو طبقه شدن آزاده راه تهران- کرج نیز  تصریح کرد: دو طبقه شدن اتوبان تهران- کرج به طول ۲۵ کیلومتر از پل کلاک تا کمالشهر طی سال‌های  گذشته از جمله مطالبات استان البرز بوده است که خوشبختانه بواسطه جلسات متعددی که در این زمینه در دولت سیزدهم برگزار شد، در حال حاضر با بررسی نقاط ضعف و قوت طرح، مطالعات آن به اتمام رسیده است.

وی افزود: در کنار این طرح، پروژه بزرگراه جنوبی کرج نیز در دست اقدام است که قبل از پل کلاک آغاز شده و در کمالشهر به اتوبان کرج- قزوین وصل می‌شود. با اجرای این طرح حجم زیادی از ترافیک آزاده راه تهران- کرج- قزوین برطرف می‌شود.

افضلی از اخذ موافقت‌های اولیه پروژه کنارگذر جنوبی کرج خبر داد و گفت: این پروژه در واقع ادامه اتوبان همت است که دو شاخه می‌شود. شاخه شمالی شامل بزرگراه شمالی است که از شمال کرج عبور کرده و شاخه جنوبی آن نیز به سمت شهرک وحدت می‌رود و می تواند بار ترافیکی جنوب کرج از سمت فردیس را کاهش می‌دهد.

وی گفت: این پروژه از کنار ریل راه آهن عبور کرده و به سمت کمالشهر هدایت می‌شود. آغاز عملیات عمرانی این پروژه نیازمند اعتبار بالایی است که امید می‌رود در سفر دوم ریاست جمهوری با مشارکت بخش خصوصی به سرانجام برسد تا بتوانیم ظرف ۴ سال آتی به نتیجه برسد.

 پروژه های متعددی در حوزه جاده های روستایی استان داریم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در پاسخ به سئوالی در خصوص پروژه های راه‌های روستایی نیز بیان کرد: در حوزه راه‌های روستایی نیز اقداماتی در دست اجراست که از جمله آنها می‌توان به؛ تعریض و بهسازی پل کردان به سمت شهر کوهسار اشاره کرد. همچنین بهسازی راه‌های روستایی به‌ویژه تعریض جاده برغان، سهیلیه، علی سلطان خان نیز از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است. بهسازی ۲۵ کیلومتر از محور کمالشهر تا هشتگرد در جاده قدیم نیز بصورت اصولی انجام شده که بزودی عملیات عمرانی آن آغاز می‌شود.

وی افزود: بهسازی و تعریض جاده قزلحصار نیز از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته استان در حوزه های راه‌ها است که از سمت کمالشهر به کیانمهر می‌رود و در حال حاضر زیربار ترافیکی رفته است.

ساختمان اصلی زندان رجایی شهر تبدیل به فرهنگسرا می‌شود

گفت‌وگو در خصوص زندان رجایی شهر از دیگر موضوعات مطرح شده در این برنامه بود. افضلی در این رابطه گفت: انتقال زندان رجایی شهر از جمله مطالبات مهم مردم استان طی دهه‌های گذشته بوده است که با پیگیری دولتمردان و همت رئیس قوه قضائیه منجر به نتیجه شد. در این راستا برنامه‌های مختلفی در دستور کار مدیران استان است که امید می‌رود با توجه به مساحت زندان و فضایی که در اختیار شهر قرار می گیرد، به نحو احسن شاهد ارائه خدمات مطلوب به مردم باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در این رابطه یادآور شد: در حال حاضر کارهای اولیه انجام شده و بخشی از ساختمان‌های زندان نیازمند بارگذاری در طرح تفضیلی کرج به منظور تامین سرانه های خدماتی حدود ۶۰ هکتار است که باید تمام جوانب آن باید دیده شود.

وی افزود: در حال حاضر دیواره‌های موقت زندان جمع آوری شده و بزودی دیوار اصلی آن نیز جمع آوری شده و تامین سرانه‌های خدماتی نیز به‌زودی آغاز می‌شود.

اولویت سفر دوم رئیس جمهور به البرز تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان است

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان در سفر دوم ریاست جمهوری پایان بخش سخنان افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در برنامه زنده تلویزیونی سفر اول از سیمای البرز بود. وی با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های دوره اول سفر ریاست جمهوری در سفر دوم وی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تکمیل پروژه‌های مختلف در حوزه‌های؛ ورزشی، گلخانه و کشاورزی، بیمارستان ها و ... از جمله طرح‌های پیشنهادی دور دوم سفر است که هم اکنون با برگزاری جلسات متعدد و فشرده در دست تهیه است.

وی همچین افزود: سفر اعضای هیئت دولت به شهرستان‌های استان و بهره‌برداری از برخی پروژه‌ها، برگزاری جلسه شورای اداری استان به ریاست دکتر رئیسی به منظور بررسی مصوبات دور اول و دوم سفر از جمله برنامه‌های پیش‌بنیی شده است که بزودی به اطلاع شهروندان فهیم البرزی می‌رسد.

کدخبر: 16518


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise