چهارشنبه، 05 تیر 1398 - 16:04

پارک جهان نما بهسازی و تکمیل می‌شود

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرج گفت: پارک جهان نما از پروژه هایی است که برای بهسازی و تکمیل آن مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

کرج - امید بانوان؛ کرج امروز نوشت؛ پیمان بضاعتی پور با تشریح اقدامات عمرانی سازمان در سال جاری افزود: از اعتبار پیش بینی شده برای بهسازی و تکمیل پارک جهان نما که از پارک های پرطرفدار و مهم به شمار می رود، تاکنون ۸۷۵ میلیون تومان جذب شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون مراحل خرید ملزومات این پارک در حال انجام است و عملیات بهسازی و تکمیل آن تا پایان سال به طول می انجامد.

این مسئول، به پروژه بهسازی حاشیه اتوبان کرج نیز اشاره و خاطرنشان کرد: رقم هفت میلیارد و ۱۳۳ میلیون تومان برای این پروژه تامین اعتبار شده است.

بضاعتی پور؛ با بیان اینکه موافقت نامه های مورد نیاز این طرح با آب منطقه ای تنظیم شده است، افزود: در ۶۰۰ متر اولیه این طرح یعنی از اتوبان تا حواشی پارک چمران با معارضی روبرو نیستیم اما بعد از این متراژ نیازمند ورود اداره املاک به منظور تملک اراضی می باشیم.

رییس این سازمان، زمان اجرای طرح در مسیر تعیین شده را تا پایان سال عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا پایان سال ۹۸ این پروژه را به حد مطلوب و قابل قبولی برسانیم.

اجرای ۱۷.۵ هکتار از پروژه پارک های طبیعت حصار

این مسئول، به اجرای پروژه پارک های طبیعت حصار شامل: همگام، کوهپار و دره وسیه، نیز اشاره کرد و اذعان داشت: بیش از چهار میلیارد تومان از اعتبارات این طرح تامین شده است.

به گفته بضاعتی پور، هم اکنون از اراضی شمال پارک طبیعت ۱۷.۵ هکتار آماده شده است.

وی اضافه کرد: برای تکمیل مجموع طرح، نیازمند تزریق ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار بیشتر هستیم که در تلاشیم بخشی از این اعتبار را از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار جذب کنیم.

بضاعتی پور، همچنین اعتبار تامین شده به منظور طراحی، خرید، نصب مبلمان و وسایل تندرستی در پارک های سطح شهر را ۱.۵ میلیارد تومان ذکر و بیان کرد: این طرح هم اکنون در مرحله برگزاری مناقصه است.

احداث پارک نورالشهداء نیازمند تزریق اعتبار

این مسئول، پروژه طراحی و احداث پارک نورالشهدا و تکمیل جنگل کاری باغستان را نیز به عنوان یکی از طرح های مهم این سازمان در سال جاری عنوان کرد و گفت: بودجه مصوب این طرح رقم سه میلیارد تومان است اما برآورد ما برای اجرای کامل آن رقم چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می باشد که امیدواریم مسئولان در این خصوص حمایت های لازم را انجام دهند.

وی، اجرای فضای سبز حاشیه رودخانه و نهر دلمبر را نیز مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: تاکنون یک میلیارد و ۹۶۸ میلیون تومان از اعتبار دو میلیارد تومانی پیش بینی شده برای این طرح محقق شده که امیدواریم بتوانیم تا آبان ماه آن را به انجام برسانیم.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1655


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise