پنجشنبه، 16 آذر 1402 - 07:51

اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان برای مراکز مشاوره ازدواج و خانواده

معاون امور جوانان وزارت ورزش از‌ موافقت دولت به منظور اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد، ساخت و تجهیز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده خبرداد.

جامعه. امید بانوان؛ فارس نوشت؛ «وحید یامین پور» معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در آئین رونمایی از سامانه ملی آموزش و مشاوره ازدواج که با حضور وزیر ورزش برگزار شد، ضمن خیر مقدم به حضار گزارشی از دو سال اخیر فعالیت این معاونت ارائه کرد.

وی ادامه داد: ازدواج به جهت راهبرد فرهنگی و اجتماعی دولت مردمی نه فقط یک مقوله اجتماعی صرف بلکه بزرگترین راهبرد برای همبستگی و ادغام اجتماعی است؛ آن هم در زمانی که موقعیت و لذات فردی جامعه را تهدید می کند.

یامین پور ادامه داد: ازدواج پیشران موضوعات اجتماعی است به طوری که نقش آن در حل آسیب‌های اجتماعی، ایجاد امید و انگیزه و سلامت اخلاقی جامعه ثابت شده و راهبرد این دولت محسوب می‌شود، بنابراین در تلاش برای پایین آوردن سن ازدواج به یک محدوده منطقی هستیم.

وی با بیان اینکه دولت چه از لحاظ مادی و چه اجتماعی دغدغه ازدواج جوانان را دارد گفت: همچنین آموزش‌هایی برای ساخت یک زندگی پایدار نیاز است که وزارت ورزش و جوانان متولی آموزش پیش از ازدواج محسوب می‌شود.

یامین پور گفت: در مهر ۱۴۰۰، ۳۴۰ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با حدود هزار روانشناس در کشور فعالیت می‌کردند که در این دو سال ۸۰ درصد رشد داشتند و در حال حاضر ۶۴۰ مرکز با ۲۸۰۰ مشاور با ما همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: باز زحمات این مراکز و سمن‌های جوانان بیش از ۱۶ هزار کارگاه رایگان ازدواج برگزار شده که در آن بالغ بر ۴۰۰ هزار جوان شرکت کردند که این رقم غیر از هزاران ساعت مشاوره تخصصی توسط مراکز مشاوره ازدواج و خانواده است.

یامین پور گفت: امروز از سامانه‌ای رونمایی می‌کنیم که این خدمات را تسهیل می‌کند و جوانان می‌توانند با مراجعه به آن نزدیک‌ترین مرکز را برای مشاوره انتخاب و از خدمات فراوان آن‌ها استفاده کنند.

معاون امور جوانان با بیان این که ۸۴ درصد مراکز مشاوره ما در رده الف قرار دارند، افزود: امروز جمعی از بهترین‌ها در این مراسم حضور دارند و از آنها تجلیل خواهیم کرد.

یامین پور همچنین خبر داد: امسال موافقت دولت را گرفتیم تا از محل تبصره ۱۸ (تسهیلات اشتغال زایی) ۴۵۰ میلیارد تومان برای ایجاد، ساخت و تجهیز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده تخصیص دهیم که اطلاعات آن از طریق استان‌ها اطلاع رسانی خواهد شد و پیش بینی می‌کنیم که با این تخصیص بیش از ۱۱۰۰ مشاور جدید به مراکز ما اضافه شوند.

کدخبر: 16553


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise