پنجشنبه، 06 تیر 1398 - 17:01

احیای تالاب صالحیه با گرفتن حق آبه رودخانه کردان

فرماندار شهرستان نظرآباد گفت: تالاب صالحیه به دلیل وجود شورزارها و نمک زارها دچار مشکل می شود که با گرفتن حق آبه رودخانه کردان می توانیم معضلات پیش روی تالاب را از میان برداریم.

کرج - امید بانوان؛  فارس نوشت؛ محمدرضا فلاح نژاد، فرماندار شهرستان نظرآباد گفت: شهرستان نظرآباد ظرفیت های گردشگری همچون کوه های رنگی، تپه ازبکی و تالاب صالحیه را دارد که تلاش ما بر آن است تا به کمک حوزه های صنعتی و تاریخی صنعت گردشگری این شهرستان را توسعه دهیم.

فرماندار شهرستان نظرآباد بیان کرد: تالاب صالحیه به دلیل وجود شورزارها و نمک زارها دچار مشکل خواهد شد که البته با گرفتن حق آبه رودخانه کردان می توانیم معضلات پیش روی تالاب را از میان برداریم.

این مقام مسؤل به حضور 130 گونه پرنده در کنار تالاب صالحیه اشاره کرد و افزود: کاشت نهال در کنار تالاب صالحیه می تواند به بهبود شرایط این منطقه پراهمیت کمک کند.

فلاح نژاد با بیان اینکه آمار جدی در رابطه با آلودگی هوای نظرآباد اعلام نشده است، توضیح داد: بسیج شهرداری مأمور شده است تا با جذب سرمایه گذار به کاشت درختچه و گرفتن حق آبه بپردازد؛ دو هزار و 35 هکتار نهال در راستای بیابان زدایی در نظرآباد کاشته شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 1673


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise