پنجشنبه، 06 تیر 1398 - 17:08

آغاز طرح مراقبت الکترونیکی زندانیان در البرز

معاون دادستان مرکز استان البرز از اجرای طرح مراقبت الکترونیکی در البرز خبر داد و گفت: این طرح علاوه بر تنبیه مجرم باز اجتماعی شدن وی را نیز به دنبال دارد.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت؛ سید مهدی رضا کاظمی، معاون دادستان کرج در حاشیه شورای برنامه ریزی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: خواستار اجرایی شدن طرح پابند الکترونیکی برای زندانیان هستیم چرا که این طرح علاوه بر جنبه تنبیهی کمک می کند تا زندانیان از برکات حضور در کنار خانواده بهره‌مند شده و همچون سایر اقشار جامعه به زندگی عادی اجتماعی خود بپردازند.

معاون دادستان کرج با بیان اینکه اجرای طرح مذکور در باز پروری و تغییر رفتار افراد کمک خواهد کرد، اظهار کرد: طرح پابند الکترونیکی در ماده 62 قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده است و آئین نامه آن در راستای مواد 252 و 557 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب سال 92 بود که در سال 94 اجرایی شد.

به گفته این مقام قضایی، یکی از موارد مهم در این آئین نامه تشکیل مرکزی در سازمان زندان ها جهت نظارت و اقدام اجرایی این طرح به نام مرکز مراقبت الکترونیک است.

رئیس اجرای احکام کیفری کرج تصریح کرد: اجرای طرح مراقبت الکترونیکی در استان البرز آغاز شده و در حال حاضر برخی از زندانیان البرزی از این پابند استفاده می کنند البته انتظار می رود اجرای این طرح در سال 98 تقویت شود.

کاظمی اعلام کرد: زندانیانی مشمول این طرح می شوند که جرائم آن ها از درجه پنج تا هشت باشد که معمولا جرائم شدید و خطرناکی نیست.

وی ادامه داد: قُضات دادسرا می توانند برای متهمان تحت قرار، برابر با ماده 217 قانون آئین دادرسی کیفری از این سیستم استفاده کنند.

معاون دادستان کرج یادآور شد: هدف از این مجازات در نظام جمهوری اسلامی ایران باز اجتماعی شدن فرد زندانی در کنار تنبیه وی است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1674


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise