جمعه، 22 دی 1402 - 21:38

زنجان در نرخ مشارکت اقتصادی زنان رتبه نخست کشور را دارد

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: این استان در نرخ مشارکت اقتصادی زنان با ۲۲.۵ درصد رتبه نخست کشور را دارد و این رقم در میانگین کشوری ۱۳ درصد گزارش شده است.

شهربانو. امید بانوان؛ «اسماعیل آقاجانلو» افزود: استان زنجان در شاخص های مربوط به بازار کار بر اساس داده های مرکز آمار ایران، رتبه های خوبی در بین استان ها دارد.

وی ادامه داد: بیشترین نرخ مشارکت نیروی کار در فعالیت‌های اقتصادی با ۵۱.۵ درصد متعلق به استان زنجان است.

آقاجانلو افزود: بر اساس این شاخص جایگاه استان در تابستان سال ۱۴۰۱ نیز اول بوده است و متوسط این نرخ برای کل کشور در تابستان سال جاری ۴۱.۶ درصد بود.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس گزارش نتایج آمارگیری نیروی کار برای تابستان سال ۱۴۰۲ توسط مرکز آمار ایران، ‌زنجان بیشترین مشارکت نیروی کار، بیشترین نسبت اشتغال در فعالیت‌های اقتصادی و کمترین نرخ بیکاری را در بین استان‌های کشور کسب کرد.

نرخ مشارکت اقتصادی (نرخ فعالیت)، عبارت از نسبت جمعیت فعال (شاغل و بیکار) به جمعیت در سن کار است، نرخ مشارکت اقتصادی به متغیرهایی چون جمعیت فعال و جمعیت در سن کار که در دل خود جمعیت غیر فعال را نهفته دارد، وابسته است.

کدخبر: 16869


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise