پنجشنبه، 05 بهمن 1402 - 12:05

سید مرتضی اعتصامی عنوان کرد؛

ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای تامین منابع آبی سال آینده

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه نقشه‌ها و الگوهای هواشناسی نشان می‌دهد که به شدت دچار کاهش بارندگی هستیم،گفت: حتی اگر در دو ماه پایانی روزهای پربارشی داشته باشیم اما به‌دلیل عدم برنامه‌ریزی با مسئله کمبود آب جدی روبرو هستیم.

 کرج. امید بانوان؛ «سید مرتضی اعتصامی» در سی امین کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری که با حضور اعضا کمیسیون برگزار شد به طرح و بررسی نامه شهرداری در خصوص مجوز استفاده از ردیف تباصر بودجه سال ۱۴۰۲ پروژه مطالعه در راستای بهسازی قنوات، آب انبارهای شهر کرج جهت بهره‌برداری در شرایط بحرانی اشاره کرد و اظهار داشت: امسال با کاهش بارندگی وضعیت بارش‌ها نسبت به سال‌های گذشته بسیار پایین بوده و این نشان می‌دهد که با کمبود جدی آب مواجه خواهیم شد.

 عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان البرز در راستای مدیریت بحران آب و پشتیبانی آب شرب شهری درخواست مجوز حفر ۲۳ حلقه چاه آب از ابنیه داشتند تا وارد مدار بهره‌برداری قرار بگیرددر این راستا مابه ازا ظرفیت پساب برای تصفیه‌خانه لوکال تخصیص داده شود.

 اعتصامی با اشاره به اینکه تأمین منابع آبی جدید و مطابقت وضعیت با آینده در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: در این راستا مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر نیز در خصوص بهسازی منابع آب انبارها طرحی را بررسی و پژوهش کردند. 

 وی خاطرنشان کرد: امسال شش حلقه چاه برای کمک به  پشتیبانی آب شرب تخصیص یافت که فضای سبز آسیب دید در این راستا عملکرد مدیریت شهری مورد نقد واقع شد. 

 نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: تنها راه گذر از این شرایط بحرانی استفاده بهینه و صرفه‌جویی در منابع آب است که امیدواریم هموطنان در عمل به این اصل توجهی جدی داشته باشند.

کدخبر: 16960


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise