جمعه، 06 بهمن 1402 - 11:29

با تکمیل تصفیه خانه آب شماره سه؛

جلوگیری از تنش آبی کرج با تأمین ۴۰۰ میلیارد تومان امکان پذیراست

البرز. امید بانوان؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در خصوص چالش‌های آبی استان البرز، گفت: مجموعه وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مدافع و پی‌گیر مداوم اتمام این طرح می‌باشند، امیدواریم با تأمین و تخصیص منابع مالی پروژه، به‌زودی شاهد افتتاح این طرح و گذر از بحران آب در تابستان ۱۴۰۳ باشیم.

البرز. امید بانوان؛ «مجتبی عبدالهی» استاندار البرز در بازدید از روند اجرایی احداث تصفیه‌خانه آب شماره سه کرج با اشاره به اینکه این طرح بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، عنوان کرد: تغییر اقلیم، تداوم خشکسالی و کاهش شدید کیفیت و کمیت منابع آب زیرزمینی، نارضایتی مردم را در استان افزایش داده که امیدواریم با اجرای این پروژه و با همراهی مسئولین استان بتوانیم با تزریق به موقع منابع مالی شاهد تسریع در روند اجرای این پروژه باشیم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آب شرب با کیفیت بالا را در اختیار مردم شریف استان قرار دهیم.

 استاندار البرز در همین راستا افزود: طرح احداث تصفیه‌خانه آب شماره ۳ کرج از طرح های مصوب سفر اول ریاست جمهور به استان بوده که در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی ۳۲ درصدی خوب و قابل قبولی می‌باشد که با در نظر گرفتن اعتبارات لازم برای این پروژه و همکاری و تلاش مستمر مجموعه وزارت نیرو، شهرداری کرج، شرکت آب منطقه‌ای استان به همراه پیمانکار و مشاور، امیدواریم شاهد بهره‌برداری هر چه سریعتر این طرح باشیم.

 نامداری افزود: البرز از معدود استان‌های کشور است که ۷۰ درصد آب شرب آن از منابع آب‌های زیر زمینی تأمین می‌گردد و هدف از اجرای این پروژه تأمین کمبود آب شرب فعلی ۲۲۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش شهرستان کرج با ظرفیت ۵۷۰ لیتر در ثانیه می‌باشد.

 همچنین مدیرعامل شرکت آبفای البرز نیز گفت: تا کنون سناریوهای مدیریتی و  مالی مختلف بررسی و جلسات متعددی نیز با شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور، شهرداری کرج، شرکت آب منطقه‌ای استان، مشاور و پیمانکار برگزار شده است و سعی تمامی عوامل اجرایی این طرح بزرگ استان بر آن است تا با به کارگیری تمام دانش فنی و قانونی مالی بتوانیم از طریق مولدسازی و ردگیری وزارتی اعتبار لازم پروژه را به گونه‌ای تأمین کنیم که تصفیه‌خانه قبل از تابستان وارد مدار شود.

کدخبر: 16977


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise