یکشنبه، 08 بهمن 1402 - 21:18

فعالین حوزه صنایع دستی از بیمه اجتماعی بهره‌مند می‌شوند

در نشست سرپرست صندوق استان البرز با مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در راستای بهره‌مندی مشمولین حوزه صنایع دستی از خدمات و مزایای صندوق بحث و تبادل نظر شد.

البرز. امید بانوان؛ «فؤاد محمدی» سرپرست صندوق استان با حضور در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با «رحیم خاکی» مدیر کل این اداره کل دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست خاکی با اشاره به هدف گذاری برای عضویت فعالین حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی در صندوق گفت: در استان البرز فعالین مرتبط با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و هنرهای سنتی حدودا 5000 نفر می‌باشد که باید تا پایان سال جاری تمامی افرا د باید از خدمات و مزایای صندوق آگاه شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز عنوان کرد: نماینده صندوق می‌تواند در گردهمایی‌ها، نشست‌ها و جلساتی که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مشمولین و جامعه هدف صندوق دارد، شرکت کرده و به ترویج و تبیین خدمات صندوق بپردازد.

وی افزود:  در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌هایی که به صورت فصلی توسط این اداره کل برگزار می‌شود یک غرفه جهت ارائه خدمات به جامعه هدف در اختیار صندوق قرار خواهد گرفت.

محمدی سرپرست صندوق استان نیز با اشاره به تفاهم‌نامه صندوق با معاونت صنایع دستی وزرات متبوع گفت: در سال 1399 تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی ما بین صندوق و معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جهت بهره‌مندی فعالین حوزه صنایع دستی منعقد گردیده است.

محمدی بیان داشت : حقیقتا یکی از ارزشمندترین خدمات نظام مقدس اسلامی در این صندوق با پرداخت 70 درصد حق بیمه توسط دولت به عنوان کارفرما ارائه می‌گردد و ما بایستی تمام سعی و توان خود را جهت تبیین خدمات صندوق به کار گیریم تا همه افراد مشمول بتوانند عضو صندوق شوند.

سرپرست صندوق استان البرز تصریح کرد: در این صندوق دولت کارفرما می‌باشد و افراد برای بهره‌مندی از مزایای بیمه اجتماعی الزامی برای داشتن رابطه کارگری و کارفرمایی ندارند.

کدخبر: 17008


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise