جمعه، 20 بهمن 1402 - 12:45

با پیگیری دادگستری کل استان البرز

«تالاب صالحیه» و «رودخانه شور» صاحب سند می‌شوند

نشست شورای قضایی و شورای اطلاع‌رسانی استان البرز با تشریح برخی از دستاورد‌های تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان برگزار شد.

البرز. امید بانوان؛ نشست شورای قضایی و شورای اطلاع‌رسانی استان البرز با حضور اعضا در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز با موضوع ارائه گزارش در مورد «وضعیت صدور اسناد کاداستر مطابق برنامه عملیاتی»، «وضعیت زندان‌ها و زندانیان»، «بهره‌برداری از ارتباط مکانیزه پزشکی قانونی و علوم پزشکی» و «هماهنگی و انسجام بخشی اطلاع رسانی‌ها دستگاه‌های تابعه در استان» برگزار شد.

«حسین فاضلی هریکندی» در ابتدای این نشست ضمن تقدیر از اقدامات اعضا شورای قضایی استان البرز در زمینه ارائه خدمات به مردم با وجود کمبود‌ها و مشکلات موجود در استان تصریح کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضاییه بار‌ها تأکید کرده‌اند جلب رضایت مردم، مهمترین اولویت است و باید همه اقدامات در جهت خدمت به مردم و جلب رضایت آن‌ها است.

فضای هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان

رئیس شورای قضایی استان البرز در ادامه با اشاره به فضای توام با وحدت، هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه در استان البرز متذکر شد: اجرا و تحقق بسیاری از برنامه‌ها منوط به همکاری مشترک و بین دستگاهی است؛ کما اینکه در برنامه‌های عملیاتی امسال که از قوه قضاییه نیز ابلاغ شد اجرای بخش زیادی از محور‌ها به ارتباط و تعامل دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه با یکدیگر متکی است.

رئیس کل دادگستری استان البرز صدور اسناد کاداستر اراضی ملی، موضوع انتقال زندان رجایی شهر کرج از استان البرز که یکی از مصوبات سفر رئیس قوه قضاییه به استان بود و نیز اجرای دستورات رئیس قوه قضاییه مبنی بر شناسایی و دستگیری سریع متهمان و رسیدگی به پرونده مسمومیت‌های ناشی از مشروبات الکلی مسموم و پرونده قتل مرحوم مهرجویی و همسر وی را از مصادیق این همکاری‌ها دانست که با تعامل نزدیک ادارات کل بازرسی، تعزیرات حکومتی استان، زندان‌ها و پزشکی قانونی استان با دادگستری کل استان البرز به سرانجام رسید.

تالاب صالحیه و «رودخانه شور» صاحب سند می‌شوند

فاضلی هریکندی همچنین صدور سند تمام طول مسیر رودخانه کرج و نیز بخش عمده رودخانه شور به نام دولت با نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای استان البرز را یکی دیگر از اقدامات مهم با پیگیری دادگستری در استان عنوان کرد و گفت: این اقدام کار بزرگی بود که با مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی استان البرز با تعامل و همکاری ادارات کل ثبت اسناد و املاک، شرکت آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و بازرسی کل استان با دادگستری کل استان البرز به سرانجام رسید.

رئیس کل دادگستری استان البرز همچنین در این نشست با هدف پیشگیری از تصرفات و ساخت و ساز‌های غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه‌های استان و اقدام به هنگام در جلوگیری از آن، دستور داد علاوه بر رودخانه کرج و رودخانه شور، موضوع صدور سند سایر رودخانه‌های استان و نیز تالاب صالحیه به نام دولت در دستور کار قرار گیرد.

بخش دیگری از سخنان فاضلی هریکندی به حوزه اطلاع رسانی اختصاص داشت که وی تصریح کرد: ضمن تلاش در بهبود تصویر اقدامات مجموعه قضایی استان با تبیین اقدامات انجام شده به مردم باید به برخی ظرافت‌های اطلاع‌رسانی در پرونده‌ها و حفظ حریم خصوصی افراد دقت نظر داشت.

مأموریت به تعزیرات حکومتی برای مقابله با گرانفروشی

در این نشست رئیس کل دادگستری استان البرز از اقدامات انجام شده اداره کل پزشکی قانونی استان البرز در ایجاد بستر ارتباط مکانیزه با دانشگاه علوم پزشکی؛ اقدامات اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی استان در اشتغال زندانیان و بازداشت‌های کوتاه مدت تقدیر کرد و به اداره کل تعزیزات حکومتی ماموریت داد در ایام پایان سال، نظارت بیشتری بر گرانفروشی و کم فروشی واحد‌های صنفی داشته باشد و به دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان البرز هم دستور داد با تعزیرات حکومتی استان در مورد نظارت بر بازار همکاری لازم را داشته باشند.

 

 

کدخبر: 17041


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise