جمعه، 20 بهمن 1402 - 13:17

همزمان با آئین افتتاح وبیناری ۱۰۰۰ پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور؛

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه خوارزمی در البرز افتتاح شد

در ششمین روز از دهه مبارک فجر، در آئین افتتاح همزمان ۱۰۰۰ پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای کشور که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سایر مسئولان ستادی و استانی به صورت وبیناری برگزار شد، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه خوارزمی با هدف توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با رویکرد اشتغال افتتاح و راه‌اندازی شد.

البرز. امید بانوان؛ «بهزاد غفاری» مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در این مراسم اظهار داشت: یکی از عمده فعالیتهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در زمینه مهارت‌آموزی دانشجویان هم در حین تحصیل و هم پس از پایان تحصیلات دانشگاهی می‌باشد که در این راستا، اقدام به راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی(TMC) برای توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در دانشگاههای کشور می‌نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز با اشاره به گستره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، خاطرنشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با برخورداری حدود ۶ هزار استاندارد آموزشی در ۴ خوشه صنعت، فرهنگ و هنر، خدمات و کشاورزی؛ آموزش‌های مهارتی را به اقشار مختلف از جمله دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، سربازان، زندانیان، روستاییان، کارگاه‌های ثابت و سیار شهری، عشایری، جوار کارگاهی، محیط کار واقعی و... ارائه می‌نماید.

دکتر «علی حسن بیگی» رئیس دانشگاه خوارزمی هم در این آئین، با تشکر از اهتمام ویژه فنی و حرفه‌ای استان البرز برای تحقق این مهم، یکی از دغدغه‌های اصلی جامعه دانشگاهی و دانشجویی را موضوع مهارت‌آموزی در دانشگاه عنوان و آموزش همراه با مهارت را یکی از نیازهای جامعه فعلی برشمرد.

رئیس دانشگاه خوارزمی کرج افزود: آموزش‌های مهارتی اگر مبتنی بر تکنولوژی روز دنیا و نیازهای شغلی دانشجویان باشد، علاوه بر رفع معضل بیکاری، دغدغه اصلی خانواده‌ها هم که شغل و آینده شغلی فرزندانشان است، نیز رفع خواهد شد.

دکتر علی حسن بیگی ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی این دانشگاه، خلأ مهارتی دانشجویان با همکاری دو دستگاه برطرف شود.

کدخبر: 17045


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise