دوشنبه، 10 تیر 1398 - 12:53

انتقاد دشت‌گرد از افزایش بهای خدمات در آرامستان بهشت سکینه

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج از افزایش بهای خدمات در آرامستان بهشت سکینه (س) انتقاد کرد و خواستار مدارای بیشتر با مردم در شرایط نامناسب اقتصادی شد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، سارا دشت گرد در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج و در هنگام طرح لایحه افزایش نرخ خدمات سازمان مدیریت آرامستانها، خواستار مدارای بیشتر با مردم در شرایط کنونی شد و گفت که حداقل در موضوعات این چنینی می توان عادلانه تر برخورد کرد تا فشار بیشتری به شهروندان به ویژه افراد کم برخوردار وارد نشود.

وی افزود: تعدادی از شهروندان حتی برای استفاده از تاکسی و اتوبوس جهت جابه جایی در سطح شهر در تنگنا هستند و به جهت فشار اقتصادی بسیاری از ابعاد زندگی آنها تحت الشعاع قرار گرفته است و مدیریت شهری در مسائلی همچون دفن اموات نباید به دنبال دریافت هزینه های بیشتر از مردم باشد، چرا که این هزینه ها برای کسانی که عزیزان شان بدرود حیات می گوید، اجتناب ناپذیر است و گرانی های این چنینی آرامش روانی را از مردم سلب می کند.

دشت گرد ادامه داد: طبق توضیحات ارائه شده قیمت قبور در قطعات مختلف متفاوت است و کسی که آرامگاه ابدی اش را در نبش قطعه خریداری می کند، به نسبت بخش های داخلی تر باید هزینه بیشتری پرداخت کند؛ به نظر بنده این ها توجیه مناسبی برای گران کردن بهای خدمات نیست و ظاهراً ما قصد انتقال اختلاف طبقاتی از روی زمین به زیر زمین را داریم! این مسائل با روح اختلاف زدایی از طبقات اجتماعی منافات دارد.

این مسئول تصریح کرد: به راستی دو نرخی کردن قیمت قبور چه معنایی می تواند داشته باشد، ظاهراً می خواهیم به هر بهانه ای برای افزایش بهای خدمات چنگ بزنیم. تقسیم فضای قطعات آرامستان به درجه یک و دو به کرامت انسانی شهروندان خدشه وارد می سازد و برعکس ما باید اخلاقیات را در فضایی همچون گورستان که آکنده از یادِ سفر آخرت است، حکمفرما کنیم نه اینکه تجارت دنیویی را در آنجا رواج دهیم!

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1706


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise