سه‌شنبه، 24 بهمن 1402 - 12:07

سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد

حداکثر هزینه ۶ میلیون تومانی برای تعویض کارت خوانهای قدیمی با اندرویدی

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در راستای پیاده‌سازی قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه م<دیان حداکثر هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی تا ۶ میلیون تومان برای مؤدیان خواهد داشت.

اقتصاد. امید بانوان؛ «مهدی موحدی بکنظر» در مورد مؤدیانی که قادر به صدور صورتحساب الکترونیک از طریق دستگاه‌های کارتخوان قدیمی خود هستند، اعلام کرد: کسانی که فروش تک نرخ دارند، یعنی کالاهایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند (به طور مثال، همه کالاهایی که می‌فروشند مالیات ۹ درصد دارد یا همه آنها معاف از مالیات است) می‌توانند از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره‌مند شوند و تکلیفی جز این نداشته باشند، چه خالص فروش آنها بالای ۱۸ میلیارد تومان یا کمتر از آن باشد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت: کسانی که فروش تک نرخ دارند یعنی کالاهایی می‌فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند، در صدور صورتحساب نوع سه، نیازی به شرکت معتمد ندارند و رسید دستگاه کارتخوان به عنوان صورتحساب برایشان ثبت می‌شود.

مدیر کل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی کشور درباره هزینه احتمالی تعویض کارتخوان‌های قدیمی با اندرویدی نیز افزود: این کار هزینه‌ای تا ۶ میلیون تومان خواهد داشت. این درحالی است که برخی «شرکت‌های معتمد» به صورت رایگان این جایگزینی را انجام می‌دهند.

این مقام مسئول ارسال صورتحساب از طریق شرکت‌های معتمد به سازمان امور مالیاتی برای مؤدیان را رایگان و بدون پرداخت هزینه خواند.

کدخبر: 17069


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise