دوشنبه، 14 اسفند 1402 - 14:02

به همت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در حال انجام است

توانمندسازی مهارتی دانشجویان با رویکرد اشتغال پایدار

طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال پایدار از اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ایجاد مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌ها است.

البرز . امید بانوان؛ «محمدرضا زیدی» معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز در جمع دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه خوارزمی عنوان کرد: طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال پایدار یکی از اهداف مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است که برای تحقق این مهم، نسبت به ایجاد مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی(TMC) در جوار دانشگاه‌ها اقدام می‌نماید.

 وی ضمن تشریح رسالت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ آموزش‌های مهارتی به حدود ۲۰ جامعه هدف در کشور، پژوهش و استانداردهای مهارتی، سنجش مهارت و ارزشیابی نیروی کار و صدور گواهی نامه‌های مهارت با کد بین المللی را برخی از مهمترین وظایف اصلی این سازمان برشمرد .

زیدی در ادامه تصریح کرد: آموزش به گروه هدف دانشجویان یکی از مهمترین اهداف سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بوده که در قالب اشتغال فراگیر، تشکیل مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌ها بر پایه سه فرایند اصلی نیازسنجی مهارتی، مشاوره آموزشی و ارائه آموزش مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در مراکز دانشگاهی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی و مراکز آموزش دولتی و خصوصی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌ها تشکیل می‌شود.

 گفتنی است تاکنون ۷ مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌های استان البرز ازجمله دانشکده پردیس کشاورزی دانشگاه تهران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان البرز، دانشگاه فرهنگیان استان، مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی رسام و مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر واحد ساوجبلاغ ایجاد شده و دو مرکز در دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد و دانشگاه پیام نور استان البرز در حال اخذ مجوز می‌باشند.


کدخبر: 17103


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise