دوشنبه، 14 اسفند 1402 - 15:41

رئیس شورای اسلامی کمالشهر مطرح کرد

توسعه حمل‌و نقل عمومی از مطالبات مردمی کمالشهر است

رئیس شورای اسلامی کمالشهر گفت: یکی از مطالبات مردمی و مشهود شهر کمالشهر عملیاتی شدن احداث ایستگاه مترو در زیر گذر بهشت سکینه است.

کرج. امید بانوان؛ «رمضان شهبازی» با اشاره به نیازهای کمالشهر و ضرورت توجه به آن اظهار کرد: یکی از مطالبات مردمی و مشهود شهر کمالشهر عملیاتی شدن احداث ایستگاه مترو در زیر گذر بهشت سکینه است. وجود شهرک‌های صنعتی و کارخانه‌های تولیدی از یک سو و استقرار بهشت سکینه و افزایش ترافیک شهری از سوی دیگر ضرورت احداث مترو را دو چندان کرده است.

 وی ادامه داد: درباره توسعه متروی کمالشهر قبلاً تونل آن تا بازار آهن احداث شده است اما با توجه به نیاز جمعیتی، آمد و شدهای شهرک‌های صنعتی و نیز دیدار اهل قبور در ایام پایانی هفته، درخواست و مطالبه مردمی این است که موضوع احداث و تکمیل ایستگاه مترو با سرعت بیشتر و به صورت جدی‌تری در برنامه‌های شهری و حمل و نقل عمومی دیده شود. البته جا دارد از اعضای شورای شهر و شهرداری کرج که در این زمینه به نحو احسن در حال فعالیت هستند، تقدیر و تشکر کنیم.

 وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه مقرر شده بود در زیر گذر بهشت سکینه پل روگذر و ایستگاه مترو احداث و تکمیل شود، در این راستا مقدمات کار انجام شد، اما در حال حاضر مسدود شده و حالت اُریب خورده است. در حالی که در زمان استاندار پیشین صورتجلسه‌ای مبنی بر ایجاد ایستگاه مترو و پل روگذر در این قسمت از شهر تنظیم شده بود. لذا خواسته اصلی ماست که با مشارکت قطب صنعتی، بهشت سکینه و مدیریت شهری کمالشهر این موضوع به ثمر برسد.

 رئیس شورای اسلامی کمالشهر بیان کرد: مشکل دیگر کمالشهر موضوع حرایم شهر است. این حرایم در زمان دهیاری کمال‌آباد نزدیک به ۱۱ هزار هکتار بود که اکنون به دو هزار و ۶۰۰ هکتار رسیده است. با ابلاغ طرح جامع جدید بخشی از سرزمین ما انتزاع پیدا کرده است. بنابراین چون در آینده قرار است کمالشهر به شهرستان تبدیل شود، جا دارد که در این موضوع هم یک بازنگری اساسی صورت گیرد.

 وی با اشاره به استقرار شهرک‌های صنعتی در کمالشهر گفت: موضوع دیگر وجود قطب صنعتی در حریم کمالشهر است که انتظار می‌رود آن ارزش افزوده‌ای که باید به این شهر تعلق می‌گیرد به صورت واقع بینانه‌تری دیده شده و کمالشهر بتواند یک ارزش افزوده خوبی را دریافت کند.

 شهبازی با اشاره به وجود بهشت سکینه در کمالشهر افزود: در خصوص بهشت سکینه هم طی صحبت‌هایی که با اعضای شورای شهر و شهرداری کرج شده، انتظار می‌رود که همکاری خوب و متقابلی با کمالشهر ایجاد شود. به خصوص که بهشت سکینه در حریم شهر واقع شده و قاعدتاً یک عارضه‌هایی را برای شهر ایجاد می‌کند.

 وی ادامه داد: پیشنهادی که مطرح شده این است که دفن اموات در آرامستان‌های استان تقسیم شود. اینکه تمام اموات در بهشت سکینه دفن شوند، در آینده گنجایشی باقی نخواهد ماند و از طرف دیگر مشکلاتی را برای شهر کمالشهر به وجود خواهد آورد.

 وی در خصوص نیاز کمالشهر به توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و اتوبوسرانی گفت: از نیازهای دیگر کمالشهر اختصاص بی آر تی است که قرار شد شهرداری کرج در این زمینه مساعدت کرده و حمل و نقل بی آر تی به کمالشهر اختصاص داده شود.

 شهبازی با اشاره به شهرستان شدن کمالشهر در پایان یادآور شد: مردم فهمیم کمالشهر بی صبرانه منتظر اعلام تصویب نهایی شهرستان شدن کمالشهر هستند.

 

کدخبر: 17117


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise