سه‌شنبه، 11 تیر 1398 - 11:57

نمایشگاهی از آثار زنانی با اختلالات اعصاب و روان

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بازتاب‌ها» که گزیده‌ای از آثار زنان با اختلالات اعصاب و روان است تا روز چهارشنبه (۱۲ تیر ماه) در خانه هنرمندان ایران دایر است.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مریم گشایش ـ مسئول برگزاری نمایشگاه «بازتاب‌ها» ـ عنوان کرده است که این نمایشگاه با هدف کمک به بیماران اختلالات اعصاب و روان با تکنیک هنر درمانی برگزار می‌شود. سازمان بهزیستی با رویکرد تغییر حالت توانبخشی به توانمندسازی در این بیماران، با توجه به اینکه اختلالات اعصاب و روان تمامی جنبه‌های شخصیتی یک فرد را درگیر نمی‌کند و هر بیمار توانایی‌هایی خاص فردی دارد و ایجاد انگیزه جدید برای زندگی، پروژه نمایشگاهی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

گشایش افزود: در مرکز درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن «مهر» کارگاه هنری داریم که افراد دارای توانایی، استعدادیابی می‌شوند. این نمایشگاه در واقع خروجی کارگاه هنری است که ۵۴ اثر از ۳۰ هنرمند بیمار بالای ۲۰ سال در آن به نمایش درآمده است.

فاطمه فخری، کارشناس مسئول هنر درمانی بهزیستی کشور نیز در این زمینه توضیح داده است: سازمان بهزیستی کشور تصمیم گرفته است که در همه مراکز توانبخشی، در کنار سایر خدمات توانبخشی و توان‌افزایی، هنر درمانی را راه‌اندازی کند؛ لذا در ماه‌های اخیر به تمامی مراکز استان‌ها راه‌اندازی کارگاه «هنری» ابلاغ شد و بودجه‌ای برای اتاق هنر درمانی اختصاص داده شده است. در این طرح، سازمان بهزیستی گرایش‌های مختلف مانند هنر درمانی، موسیقی درمانی و نمایش درمانی را جز اولویت برنامه‌های خود قرار داده است تا بتواند زمینه درآمدزایی و اشتغال افراد کم‌توان و دارای اختلالات اعصاب و روان را فراهم کند.

نمایشگاه گروهی نقاشی «بازتاب‌ها» تا روز چهارشنبه (۱۲ تیرماه) در دو گالری استاد نامی و بهار خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1714


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise