سه‌شنبه، 11 تیر 1398 - 12:15

مدیر کل آموزش و پرورش البرز:

سرانه آموزشی البرز با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: سرانه آموزشی در این استان به رغم جمعیت دانش آموزی بالا بسیار پایین است و با میانگین کشوری فاصله زیادی دارد.

کرج - امید بانوان؛  ایرنا نوشت؛ سالار قاسمی اظهار داشت: میانگین سرانه آموزشی و پرورشی در کشور ۵،۲۸ متر مربع است ولی در البرز. ۳،۱۷ مترمربع است که این سرانه بسیار کم تراز میانگین کشوری است.

وی با اشاره به کمبودهای آموزش و پرورش البرز، خاطرنشان کرد: سرانه ورزشی البرز هم نسبت به میانگین کشور کم است.

وی اضافه کرد: این سرانه با وجود آسیب های اجتماعی در برحی نقاط استان البرز نگران کننده است.

قاسمی بیان داشت: رشد جمعیت دانش آموزی استان ۳،۷ درصد است و امسال هم پیش بینی می شود با سیل اخیر در برخی از استان های کشور که مهاجرت را به دنبال خواهد داشت به ۴ تا ۵ درصد هم برسد.

وی یادآورشد: برای سال تحصیلی جدید نیازبه ۷۰۰ کلاس درس داریم.

قاسمی با بیان اینکه البرز برای پاسخگویی به جمعیت دانش آموزی هر ساله نیاز به ساخت کلاس های درس جدید دارد، ادامه داد: برای کاهش مشکلات آموزش و پرورش در کنار نگاه معنوی و مهربان خیرین مدرسه ساز نیاز به برگزاری نشست در سازمان برنامه و بودجه کشور نیز داریم تا تصمیم جدی در حوزه فضاهای آموزشی دچار مشکل البرز اتخاذ گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز به کمبود معلم در این استان پرداخت که مهم ترین علت آن را نداشتن دانشگاه فرهنگیان البرز از نظر یک فضای مناسب تشکیل می دهد.

وی عنوان کرد: امسال ۳۰۰ دانشجو معلم البرزی در استان های شمالی تحصیل می کنند و به همین علت تعداد سهمیه معلمان در استان سال به سال کم تر می شود که باید توجه جدی به تامین فضا و امکانات شود.

قاسمی تاکید کرد: آموزش و پرورش البرز برای حل مشکلاتش نیاز به توجه ویژه مسئولان کشوری، استانی و خیرین در بخش تخصیص اعتبارات ملی و استانی دارد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1716


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise