یکشنبه، 20 اسفند 1402 - 15:49

با حکم شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان البرز انجام شد؛

رفع تصرف از ۲۲هزار متر مربع اراضی دولتی البرز به ارزش 2 هزار میلیارد تومان

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که با دقت انجام شده توسط قضات شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان البرز ، از 22 هزار متر مربع از اراضی دولتی به ارزش 2 هزار میلیارد تومان رفع تصرف شد.

البرز. امید بانوان؛ «حسین فاضلی هریکندی» با تشریح جزئیات رأی صادره در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان البرز مبنی بر رفع تصرف نزدیک به 22 هزار متر مربع از اراضی دولتی در شهر جدید مهستان در شهرستان ساوجبلاغ به ارزش 2 هزار میلیارد تومان و حل مشکل خریدارن مسکن مهر گفت: بر اساس رای صادره علاوه بر استرداد این اراضی به دولت، مشکل 102 واحد مسکن مهر نیز که موجبات بلاتکلیفی متقاضیان را فراهم آورده بود پس از نزدیک به پنج سال رفع شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در تشریح جزئیات این پرونده بیان کرد: دعوی طرح شده مربوط به اختلاف «شرکت عمران شهر جدید مهستان» با یک شرکت پیمانکار در اجرای توافق نامه‌ای است که بر اساس آن از سال 1391  شرکت عمران با هدف ساخت و تحویل 588 واحد مسکن مهر، زمینی به وسعت حدود ۲۲هزارمتر مربع را واگذار می‌کند.

وی اضافه کرد: در ادامه با توجه به مسائل و مشکلات پیش آمده در اجرای این طرح و ایجاد رکود در بازار مسکن اجرای کامل این پروژه متوقف می‌شود و طرفین در ادامه با اصلاح توافقنامه، تعداد واحدهایی که توسط شرکت پیمانکار باید تکمیل و با قیمت توافقی تحویل متقاضیان شود را به 102 واحد تقلیل و بقیه پروژه یعنی 486 واحد را در قالب خودمالکی باز تعریف می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اینکه شرکت عمران شهر جدید مهستان با توجه به عدم تحویل واحدها و همچنین عدم استرداد سه قطعه زمین تحویل داده شده به پیمانکار در فاز سه شهر جدید با کاربری مسکونی و تجاری، اقدام به طرح دعوی می‌کند افزود: پیمانکار در دادگاه صورتجلسه‌ای را با امضای مدیرعامل وقت شرکت عمران شهر جدید مهستان که فوت شده ارائه می‌کند که بر اساس آن ادعا می‌کنند 102 واحد احداثی باید با قیمت کارشناسی روز تحویل متقاضیان شود و اراضی در اختیاز نیز در قبال خسارت این شرکت از شرکت عمران شهر جدید دریافت شده است.

فاضلی هریکندی تصریح کرد: در جریان رسیدگی به این پرونده و با دقت نظر قضات شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان البرز و با استماع دفاعیات طرفین پرونده، با توجه به ایرادات متعدد صورتجلسه تنظیم شده مابین پیمانکار و مدیرعامل وقت شرکت، دادگاه تجدیدنظر در نهایت رای به استرداد نزدیک به 22 هزار متربع مربع از اراضی شهر جدید که عمدتا تجاری بودند به شرکت عمران شهر جدید مهستان صادر شد و بر این اساس مقرر شد  102 واحد در اختیار شرکت پیمانکاری نیز طبق توافق اولیه به متاقضیان تحویل گردد.

وی با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده توسط شرکت عمران شهرهای جدید، ارزش اراضی استرداد شده به بیت المال بیش از 2 هزار میلیارد تومان است متذکر شد: همچنین با تحویل واحدهای ساخته شده از تحمیل هزینه‌های غیر قانونی به متقاضیان مسکن مهر جلوگیری به عمل خواهد آمد.

 

 

 

کدخبر: 17194


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise