سه‌شنبه، 11 تیر 1398 - 13:07

۲۵ قرارداد سرمایه‌گذاری در پیام البرز منعقد شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت: ۲۵ قرارداد سرمایه گذاری از ابتدای سال تاکنون در این منطقه ویژه در حوزه های مختلف منعقد شده است.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ نادر ثناگومطلق افزود: ۱۲۱ نشست با سرمایه گذاران از ابتدای سال جاری تاکنون در منطقه ویژه اقتصادی پیام برگزار که موجب انعقاد ۲۵ قرارداد در حوزه های مختلف شده است.

وی اضافه کرد: حجم این سرمایه گذاری‌ها بیش از ۲ هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال است که با عملیاتی شدن آنها ۴۵۲ شغل ایجاد می شود.

ثناگو مطلق گفت: ۷۰ درصد این قراردادها در زمینه آی. سی. تی و فناوری‌های نوین است که نقش موثری در تامین نیازهای داخلی کشور و صادرات محصولات با فناوری بالا خواهد داشت.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود که این طرح ها طی مدت ۲ سال در منطقه ویژه اقتصای پیام البرز به نتیجه برسند.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت: همچنین اقدامات دیگری برای جذب سرمایه گذاران بخش‌های مختلف صنعتی در حال انجام است.

ثناگو مطلق گفت: هم اکنون ۴۸ واحد تولیدی و صنعتی فعال با اشتغالزایی یک هزار و ۱۵۰ نفر در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز فعال هستند.

شرکت خدمات هوایی پیام در سال ۱۳۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی و حمل ونقل و توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات بالگردی به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

با توجه به موقعیت و جایگاه این شرکت و همجواری آن با استان تهران طبق مصوبه تیرماه ۱۳۸۲ هیات دولت، سه هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی فرودگاه پیام به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد.

نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، قرارگرفتن در مجاورت مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، نزدیکی به راه آهن سراسری، متروی تهران - کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی و اداری مانند گمرک، صدورگذرنامه اختصاصی و بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی ۵ استان اقتصادی کشور، نزدیکی به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیکی به مراکز تولید میوه، سبزی و گل و گیاه بدون محدودیت و مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی از دیگر مزیت های فرودگاه پیام و منطقه ویژه اقتصادی آن است.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1725


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise