سه‌شنبه، 11 تیر 1398 - 16:44

آمادگی ۲۳۵ حوزه برای برگزاری کنکور سراسری ۹۸

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۲۳۵ حوزه آزمون در آموزش و پرورش کشور برای برگزاری کنکور سراسری ۹۸ آماده شد.

کرج - امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ خسرو ساکی  اظهار داشت: هر ساله این ماراتن بزرگ علمی از سوی سازمان سنجش با مشارکت آموزش و پرورش برگزار می شود تا آینده سازان ایران اسلامی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی جذب مراکز آموزش عالی شوند.

وی آمار کل داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ را یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۱۲۴ داوطلب ذکر کرد که ۴۳۴ هزار و ۲۳۴ داوطلب آن توسط وزارت آموزش و پرورش در ۲۳۵ حوزه اجرایی سازماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش مسئولیت حدود ۳۲ درصد برگزاری آزمون با حوزه رفع نقص را عهده دارد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در اجرای تمامی گروه‌های آزمایشی در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ مشارکت دارد.

وی استفاده از مدارس و سالن‌های مجهز و دارای امکانات که در مرکزیت شهر، شهرستان و یا بخش هستند را به عنوان حوزه اجرا تعیین کرده است.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای برگزاری آزمون کنکور سراسری در حوزه‌های آموزش و پرورش برنامه‌های مختلفی چون تشکیل نشست ویدئو کنفرانس با حضور مدیران حوزه‌های اجرا و سمینار یک روزه رو سای سنجش آموزش و پرورش کشور با مشارکت سازمان سنجش برگزار شده است.

ساکی بیان داشت: تا کنون نشست توجیهی توسط مدیران حوزه‌های اجرا با عوامل داخلی حوزه در محل حوزه قبل از آزمون نیز تشکیل شده است.

وی ادامه داد: تمام تلاش‌هایی که برای برگزاری این آزمون بزرگ در کشور صورت می‌گیرد نشان از ایجاد شرایط مناسب و آرام برای داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ در اقصی نقاط ایران اسلامی دارد.

وی تاکید کرد: خانواده ها نیز در روزهای باقی مانده تا زمان برگزاری کنکور بکوشند تا فرزندانشان در فضایی آرام قرار گیرند و از دادن هر گونه هشدار و … به آنان بپرهیزند زیرا کنکوری ها در این روزها نیاز ویژه ای به آرامش روحی، تقویت تمرکز و انرژی جسمی دارند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1728


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise