پنجشنبه، 13 تیر 1398 - 12:59

100 شهرک مسکونی البرز فضای آموزشی ندارند

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: در این استان بیش از ۱۰۰ شهرک مسکونی وجود دارد که در 2 دهه گذشته ساخته شده است اما در این شهرک ها ، فضایی از اسوی انبوه سازان برای ساخت فضای آموزشی اختصاص نیافته است.

کرج - امید بانوان؛ محمد رضا اسپرورین افزود: ساکنان این شهرک های مسکونی که بیشتر جمعیت مهاجر البرز را تشکیل می دهند ناچارند به دلیل نبود فضای آموزشی، فرزندانشان را در مدارسی که فاصله زیادی با خانه هایشان دارند ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر ساله یکی از دغدغه های خانواده ها ی ساکن در شهرک های مسکونی فاقد فضای آموزشی در البرز را در هنگام ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید تشکیل می دهد.

وی بیان داشت: در طول سال های گذشته شهرک های مسکونی زیادی در البرز احداث شده است در حالی که برای این شهرک ها فضای آموزشی در نظر گرفته نشده است.

اسپرورین یادآور شد: عدم اختصاص فضای آموزشی در شهرک های مسکونی که توسط شرکت های تعاونی مسکن همانند تعاونی مسکن ادارات، مسکن مهر و یا بخش خصوصی احداث شده است، هم اکنون زمینه ساز مشکلات فراوانی در حوزه آموزش و پرورش البرز شده است.

وی اظهار داشت: عدم پیش‌بینی فضای آموزشی، مهاجرت پذیری، کم توجهی به قانون در تامین فضای آموزشی، عدم تخصیص اعتبار مناسب و فرسودگی ساختمان های مدارس در این استان موجب شده که آموزش و پرورش البرز با مشکلات فراوانی در بخش فضای آموزشی روبرو شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز ادامه داد: این استان سالانه به ساخت ۴۰۰ کلاس جدید نیاز دارد تا بتواند دانش آموزان را تحت پوشش مناسب فضای آموزشی قرار دهد.

اسپرورین عنوان کرد: البرز در بخش زیرساخت‌های آموزشی از میانگین کشوری عقب است که این مهم نیاز به نگاه ملی و خیرن فعال در امر مقدس مدرسه سازی دارد.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1741


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise