پنجشنبه، 13 اردیبهشت 1403 - 14:00

فوق تخصص نازایی عنوان کرد؛

درصد موفقیت درمان ناباروری با روش IVF در ایران

رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران گفت: میزان موفقیت حاصل از انجام روش‌های کمک باروری(IVF) در سیستم‌های بین المللی ۳۵ تا ۴۰ درصد است و این میزان در مراکز ناباروری کشور ما هم صدق می‌کند.

دخترانه. همسرانه. مادرانه. امید بانوان؛ مهر نوشت؛ «محمد ابراهیم پارسانژاد» در مورد درمان ناباروری، اظهار داشت: وقتی زوجین برای درمان ناباروری مراجعه می کنند در مرحله اول درمان‌های سطحی مربوط به زوجین برای انها تجویز می‌شود و در صورت لزوم درمان‌های اولیه به سمت درمان‌های پیشرفته سطح ۳ می‌رود.

وی افزود: بعد ازدواج درصد بارداری یک زوج در ماه اول ۱۵ درصد، در ۶ ماه اول ۵۰ درصد، در ۸ ماه این میزان به ۸۰ درصد و بعد از یک سال احتمال بارداری برای آنها به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

این فوق تخصص نازایی، با اشاره به اینکه تمامی زوج‌های نابارور می‌توانند در فرایند درمان قرار گیرند، تأکید کرد: این به معنای این نیست که همه آنها بچه‌دار می‌شوند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت بین ۳۵ تا ۴۰ درصد از افرادی که اقدام به درمان ناباروری می‌کنند و از روش‌های کمک باروری استفاده می‌کنند، صاحب بچه می‌شوند.

وی تأکید کرد: تا سال‌ها پیش اگر زوجی مراجعه می‌کردند که به قول معروف مرد دچار مشکل بود و اسپرم نداشت به او گفته می‌شد که قابل درمان نیست. اما حالا درمان برای همه افراد نابارور انجام می‌شود اما این به معنای موفقیت در همه این عمل‌ها نیست.

بیست و سومین کنگره انجمن باروری و ناباروری ایران، ۱۹ الی ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

کدخبر: 17494


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise