جمعه، 21 اردیبهشت 1403 - 10:41

مدرسه فیلم سازی در البرز راه‌اندازی می‌شود

رئیس حوزه هنری استان البرز گفت: مرکزی به نام مدرسه فیلم سازی فردا راه اندازی و در آن آموزش‌های لازم برای فعالیت در فضای رسانه و تولید محتوا ارائه می‌شود.

البرز. امید بانوان،؛ «محمد مهرابی» بیان کرد: مقرر شده در استان البرز با همکاری حوزه هنری، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری، شورای اسلامی شهر کرج و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مرکزی به نام مدرسه فیلم سازی فردا راه اندازی و در آن آموزش‌های لازم برای فعالیت در فضای رسانه و تولید محتوا ارائه شود.

وی، تربیت انسان رسانه، ایجاد ذائقه و سلیقه فرهنگی، آموزش مهارت‌های لازم در زمینه فیلم سازی و تولید محتوای تصویری و دعوت به همکاری از بین هنرجوهای ممتاز را از جمله اهداف دوره برشمرد و بیان کرد: تاریخ تحلیلی سینمای جهان، تحلیل فیلم، ایده پردازی و ایده یابی، طراحی و تولید فیلم، فیلم نامه نویسی، کارگردانی، طراحی گرافیک، کار با دوربین و اصول اولیه عکاسی و فیلمبرداری، تدوین و ساخت موشن عناوین دوره هستند.

رئیس حوزه هنری استان البرز با اشاره به اینکه اولویت پذیرش هنرجوها بر اساس مصاحبه بعد از ثبت نام انجام می‌شود، عنوان کرد: طول مدت دوره حدودا 9 ماه است که ابتدای تیر ماه 1403 آغاز می‌شود و تا اسفند ماه ادامه دارد. هنرجوها از ابتدا در گروه‌های پنج نفره متناسب با علایق و توانمندی‌ها تقسیم می‌شوند.

مهرابی افزود: برای هر گروه یک موضوع پروژه مشخص شده و تیم.ها باید متناسب با آن موضوع در طول مدت برگزاری دوره یک پوستر از موضوع تهیه کنند و تیزر آن را بسازند، سپس ساخت یک مستند کوتاه و در نهایت ساخت موشن. صدور گواهی پایان دوره از سوی حوزه هنری استان البرز برای هنرجوها در گرو تکمیل پروژه نهایی است.

وی با بیان اینکه دوره دارای سیر مطالعاتی مشخص است و همه هنرجوها باید متعهد به انجام مطالعه و تحقیق باشند زیرا قطعا یکی از ملاک‌های اصلی سنجش پایان دوره همین موضوع است، مطرح کرد: عناوین تخصصی به دو گروه تقسیم می‌شوند و همه هنرجوها باید حداقل در یکی از عناوین تخصصی در هر گروه شرکت داشته باشند.

رئیس حوزه هنری استان البرز بیان کرد: حدود 80 درصد هزینه این دوره توسط حامیان مدرسه تامین شده و با هنرجویایی که دعوت به همکاری با مدرسه فیلم سازی شوند قرارداد بسته می‌شود.

علاقه‌مندان  جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام فقط کافی است به شماره 09001736060 پیامک یا در پیام رسان ایتا پیام ارسال کنند.

آدرس سایت ثبت نام: 

https://formafzar.com/form/6n37k

کدخبر: 17511


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise