شنبه، 22 اردیبهشت 1403 - 13:13

مدیرکل بهزیستی استان البرز خبر داد؛

بهره‌مندی بیش از ۵ هزار نفر در البرز از مشاوره ژنتیک

مدیرکل بهزیستی البرز با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی البرز در راستای پیشگیری از معلول‌زایی اظهار کرد: در سال گذشته ۵ هزار و ۳۷۸ نفر مشاوره ژنتیک شده‌اند.

البرز. امید بانوان؛ «وجیهه محمدی فلاح» خاطرنشان کرد: در بحث غربالگری ژنتیک در یک مرکز دولتی و ۵ مرکز غیردولتی در سطح استان مشاوره ژنتیک صورت می‌پذیرد.

 محمدی فلاح در خصوص پروژه شناسایی اقدامات ژنتیکی در خانواده‌های دارای معلولیت که زیر پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: تعداد ۵۷ خانواده دارای سه و یا چهار معلول از خدمات مشاوره ژنتیک رایگان استفاده کرده‌اند.

 وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵هزار و ۳۷۸ نفر مشاوره ژنتیک شده‌اند، گفت: از این تعداد ۲هزار و ۶۷۲ خانوار از یارانه مشاوره ژنتیک و کمک هزینه آزمایش‌های پرهزینه ژنتیک استفاده کردند. 

وی یادآور شد : هزینه آزمایشات ژنتیک تا سقف۱۵ میلیون تومان از سوی بهزیستی پرداخت می‌شود.

وجیهه محمدی فلاح با اشاره به اجرای طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیتها برای زنان سرپرست خانوار گفت: طی سال گذشته این طرح برای ۱۵۷۷  زن سرپرست خانواده برگزار شد و همچنین طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیتهای دوران سالمندی نیز برای ۵۹۶۸ نفر اجر شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز در پایان تأکید کرد: برای خانواده‌های دارای عضو معلول با نظر مددکار مربوطه مشاوره ژنتیک و آزمایش‌های ژنتیک به صورت رایگان صورت می پذیرد.

کدخبر: 17528


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise