یکشنبه، 16 تیر 1398 - 15:44

صدور ضمانت‌نامه برای صادرات خدمات فنی و مهندسی را بر عهده گرفتیم

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: شرکت‌های صادرات خدمات فنی و مهندسی به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانستند ضمانت‌نامه بانکی تهیه کنند بنابراین صندوق ضمانت صادرات ایران این وظیفه را بر عده گرفته است.

کرج - امید بانوان؛ فارس نوشت؛ افروز بهرامی امروز در دومین همایش ملی صادرات، بیمه و سرمایه‌گذاری با رویکرد نوسانات نرخ ارز که در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: علیرغم اینکه براساس آمار صادرات غیر نفتی تغییری نکرده است اما عملکرد صندوق ضمانت صادرات 102 درصد رشد داشته است.

رئیس صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به آثار تورمی ناشی از نرخ ارز بیان داشت: اگرچه شوک ارزی سال گذشته مشکلاتی را بوجود آورده است اما افزایش قیمت ارز فرصت بسیار خوبی برای صادرکنندگان ایجاد کرده که نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

وی افزود: در جلسات متعددی که با صادرکنندگان داشتیم آنها می‌گفتند که اگر جلوی قاچاق گرفته شود و نرخ ارز واقعی شود قله‌های صادرات را می‌توان فتح کرد بنابراین اگرچه اکنون مشکلات وجود دارد اما باید از این فرصت استفاده کرد.

بهرامی اظهار داشت: صندوق ضمانت وظیفه پوشش ریسک‌های سیاسی و تجاری را دارد و با توجه به محدودیت بانک‌ها بیمه‌نامه‌های صندوق ضمانت صادرات می‌تواند جایگزین ال سی شود.

وی افزود: پروژه دیگر صندوق ضمانت صادرات ایران همکاری بورس کالا و انرژی است که در رینگ صادراتی حضور داشته باشیم تا علاوه بر انتشار اوراق بدهی بتوانیم ضمانت‌نامه کالا صادر کنیم .

بهرامی با اشاره به مشکلات صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بیان داشت: این شرکت‌ها به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانستند ضمانت‌نامه‌ بانکی تهیه کنند و به کارفرمای خارجی ارائه کنند بنابراین ما این وظیفه را بر عهده گرفته‌ایم و اکثر کارفرماها نیز ضمانت‌نامه ما را قبول دارند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1755


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise