یکشنبه، 23 اردیبهشت 1403 - 16:56

درخشش استان البرز در پانزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد

رئیس حوزه هنری استان البرز عنوان کرد: پانزدهمین جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در شهرستان بافق استان یزد در جوار امامزاده عبدالله (ع) برگزار شد و دو نماینده از استان البرز نیز در آن حضور داشتند.

البرز. امید بانوان؛ «محمد مهرابی» با اشاره به بازبینی 180 اثر به صورت نسخه تصویری و 42 اثر به صورت حضوری در این جشنواره و با بیان اینکه در نهایت 14 اثر به مرحله نهایی راه یافتند، مطرح کرد: نمایش «زنان مقاوم» به کارگردانی مرضیه ذاکری و نمایش «ایران» به کارگردانی شایان فلاحیان از استان البرز نیز به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

 مهرابی بیان کرد: در بخش بازیگری زن این جشنواره، محیا جهانگیری و هستی امانی برای بازی در نمایش زنان مقاوم مورد تقدیر قرار گرفتند و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره نیز با اهدای دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی به شایان فلاحیان برای نمایش ایران رسید و این نمایش در زمره یکی از پنج نمایش برتر جشنواره قرار گرفت.

 رئیس حوزه هنری استان البرز بیان کرد: همچنین رتبه دوم به صورت مشترک با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش زنان مقاوم به کارگردانی مرضیه اکبری رسید. در بخش نمایشنامه‌نویسی احسان فلاحیان از استان البرز برای نمایش ایران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی به عنوان رتبه اول معرفی شد.

 وی با بیان اینکه در بخش جایزه ویژه استاد فرج الله سلحشور نیز سردیس وی و جایزه نقدی به نمایش ایران از استان البرز رسید، اظهار کرد: عناوین و افتخارات کسب شده در این جشنواره ماحصل فعالیت حدودا دو ساله در راستای فعال‌سازی و سازماندهی و آموزش گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد بود.

 مهرابی گفت: گروه‌های جدیدی در این زمینه شناسایی شده‌اند و برنامه‌های آموزشی خوبی برای سال جاری برای آنها در نظر گرفته‌ایم تا از این طریق اتفاقات بهتری رقم بخورد و بچه های پای کار و متخصص مسجد بتوانند در جشنواره‌های دیگری در سطوح بالاتر در حوزه های تئاتر و سینما خوش بدرخشند و نسل نوی انقلاب سردمدار این عرصه شود.

 

 

کدخبر: 17563


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise