یکشنبه، 23 اردیبهشت 1403 - 21:57

۳۰ هزار مددجوی دختر در قالب طرح ملی «یاس» توانمند شدند

رئیس ستاد زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طرح یاس در چهار سال گذشته برای توانمندسازی دختران با همکاری هلال احمر و کمیته امداد اجرا شد و موفقیت‌های بزرگی داشت.

جامعه. امید بانوان؛  «فهیمه فرهمندپور» در خصوص اجرای طرح یاس برای توانمندسازی دختران تحت حمایت کمیته امداد، افزود: دختران طرح یاس باور کردند که می‌توانند تمام ظرفیت را به کار ببرند و شرایط زندگی خود را به بهترین شکل تغییر دهند.

وی ادامه داد: یک نگاه پر افتخار ما به آموزه‌های دینی است و ما در نظام مدیریتی باید تابع این نکته باشیم که هیچ بن‌بستی در مسیر زندگی وجود ندارد 

رئیس ستاد زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: ما باید به دنبال کارهای جدید باشیم و اتفاق ۴ سال اخیر و همکاری کمیته امداد و هلال احمر در اجرای طرح یاس، الگویی بسیار خوبی برای هم افزایی بین دستگاه‌ها برای حل مسئله است.

فرهمندپور بیان کرد: ستاد زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام آمادگی می‌کنیم که در اجرای طرح یاس اگر نیاز به بسته‌های سیاستی جدید، باشد می‌توانیم به انجام برسانیم.

وی گفت: طرح یاس در ۴ سال گذشته برای توانمندسازی دختران با همکاری هلال احمر و کمیته امداد اجرا شد و موفقیت‌های بزرگی داشت.

گفتنی است با اجرای طرح «یاس» با همکاری کمیته امداد و سازمان هلال احمر ۳۰ هزار دختر مددجو در سراسر کشور توانمند شدند. این طرح، چهار سال پیش در ایام ولادت معصومه(س) با هدف پذیرش مسئولیت اجتماعی و ترویج فرهنگ خود امدادی و دیگر امدادی برای دختران خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد کلید خورد.

در حال حاضر ۳ هزار خانه هلال در این پروژه به کار گرفته شده و امروز این خانه‌ها مرکز تربیتی در ۴۰۰ شهر و شهرستان هستند. تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر-ساعت آموزش امداد و نجات به دختران تحت پوشش در این طرح ملی ارائه شده است.

کدخبر: 17566


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise