یکشنبه، 23 اردیبهشت 1403 - 22:01

بازگشت ۷۷ کودک بازمانده از تحصیل البرزی به کلاس‌ درس

معاون فرهنگی کمیته امداد البرز با اشاره به شناسایی ۱۱۳ کودک بازمانده از تحصیل در البرز گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، ۷۷ نفر از این کودکان به کلاس‌های درس بازگشته‌اند و مابقی هم با رایزنی با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای البرز، برای مهارت آموزی به دوره‌های مختلف ارجاع داده شده‌اند.

البرز. امید بانوان؛ «مصطفی قمشه» معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز با اشاره به اینکه کمیته امداد البرز به کودکان ۱۰ تا ۱۸ سال بازمانده از تحصیل خدمات ارائه می‌دهد، اظهار کرد: البته در مواردی از کودکان زیر ۱۰ سال حمایت می‌شود که سال گذشته پنج نفر بودند که این کودکان به دلایلی از قبیل ازدواج، بیماری، وضعیت نامناسب اقتصادی خانواده و اشتغال ترک تحصیل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۱۳ کودک و نوجوان با شرایط مذکور شناسایی شدند، توضیح داد: با پیگیری صورت گرفته و ارائه خدمات مشاوره‌ای به آنها اقدامات لازم برای بازگشت آنها به تحصیل فراهم شده است.

این مسئول توضیح ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، ۷۷ نفر از این کودکان به کلاس‌های درس بازگشته‌اند و مابقی هم با رایزنی با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای البرز، برای مهارت آموزی به دوره‌های مختلف ارجاع داده شده‌اند.

قمشه با اشاره به اینکه آمار دختران بازمانده از تحصیلی که به نوعی تحت پوشش خدمات کمیته امداد قرار گرفته‌اند بیش از پسران است، ابراز کرد: طبق آمار ۶۸ نفر از این کودکان دختر و ۴۵ نفر هم پسر بودند.

معاون فرهنگی کمیته امداد البرز گفت: کمیته امداد امام(ره) البرز گفت: از مجموع ۳۶ کودک بازمانده از تحصیل ۱۴ نفر به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شده و مابقی هم در مرحله دریافت خدمات مشاوره‌ای هستند تا هرچه زودتر به مدرسه بازگردند.

وی گفت: با هماهنگی با آموزش و پرورش البرز هیچ هزینه‌ای از کودکانی که به مدرسه باز می‌گردند دریافت نمی‌شود.

کدخبر: 17567


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise