دوشنبه، 24 اردیبهشت 1403 - 13:59

با محوریت دهه کرامت؛

شورای مشورتی بانوان با هدف تبیین جایگاه خانواده برپا شد

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز طی نشست شورای مشورتی بانوان که دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز برپا شد، گفت: دهه کرامت یکی از بهترین ایام به منظور تبیین جایگاه خانواده و تلاش برای تعالی آن است.

البرز. امید بانوان؛ حجت الاسلام «کاظم شکری» افزود: بانوان در جبهه‌های مختلف فرهنگی، معرفتی به‌ویژه در عرصه خانواده نقش ممتازی دارند؛ توجه به تعالی آنان رشد و بقای خانواده را به همراه دارد. 

به گفته وی، ویژه برنامه‌های دهه کرامت به مناسبت گرامیداشت ایام میلاد حضرت علی‌ابن موسی الرضا(ع) و حضرت معصومه سلام الله علیها با هدف تقویت جایگاه خانواده و نقش خواهر و برادری برنامه‌ریزی شده است که بیشترین رویکرد آن بسط و گسترش معرفتی دینی است.

وی با بیان اهمیت برنامه‌ریزی هدفمند و منسجم برای تعالی نقش خانواده بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی با رویکرد هم‌اندیشی و هم‌افزایی ویژه دهه کرامت از جمله اقداماتی است که در قالب‌های مختلف ویژه بچه‌های مسجد اجرا می‌شود.

حجت الاسلام شکری رویداد معنوی دهه کرامت را یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی نام برد و توضیح داد: اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها با هدف تجلی بخشی به ولایت‌مداری و ولایت‌محوری ازجمله برنامه‌های پیش رو در این ایام است که در روز جمعه 28 اردیبهشت در باغستان ورزشگاه انقلاب برپا می‌گردد.

ثبت برنامه‌ها و اخبار در سامانه بچه‌های مسجد از جمله برنامه‌های محوری است که مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز به آن اشاره کرد و افزود: طرح تقدیر از کانون‌های برتر که در کانون رواق برنامه‌های خود را ثبت کنند، همچنین ارزیابی کانون در پنجمین رویداد فهما انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت آذین‌بندی مساجد، محله هدف، برپایی مسابقات کتابخوانی، تولید و اجرای آثار هنری همانند سرود، فیلم، نمایش، ادبی، تجسمی و ... با موضوع امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) نسبت به هم‌اندیشی و هم‌افزایی مدیر کانون مسجد و امام مسجد برای بهتر برپا شدن برنامه‌ها تأکید کرد. 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز خاطرنشان کرد: هر کدام از ایام دهه کرامت به نام خاصی نام‌گذاری شده است که روز یکشنبه شهر مقدس قم، حرم اهل بیت(ع) خاستگاه انقلاب اسلامی است؛ انتظار می‌رود متناسب با هر روز پربرکت از این ایام ویژه برنامه محوری با هدف تبیین فرهنگ کرامت برپا شود.

کدخبر: 17583


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise