سه‌شنبه، 25 اردیبهشت 1403 - 11:41

۳۰۹ مادر باردار البرزی تحت پوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند

مدیرکل بهزیستی استان البرز در آستانه روز خانواده از اجرای برنامه‌ها و طرح های متعدد در راستای توانمندسازی مادران و زنان باردار در بهزیستی استان خبر داد.

البرز. امید بانوان؛ «وجیهه محمدی‌فلاح» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از طریق توانمندسازی مادران در ایجاد رابطه دلبسته ایمن با کودک عنوان کرد و گفت: در این برنامه تلاش می‌شود نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی تغییر نماید و بتواند سه مقوله مهم دلبستگی یعنی در دسترس بودن، پاسخگو بودن و حساس بودن را در رابطه با کودکش اجرا کند.

محمدی‌فلاح تصریح کرد: این برنامه بر سلامت کودک متمرکز بوده و هدف آن کاهش عوامل خطرساز و افزایش عوامل مؤثر بر رشد مناسب کودک می‌باشد که بیانگر اهمیت تجارب سال‌های اولیه در تحول کودک بوده است.

محمدی فلاح تصریح کرد:دفتر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی البرز نیز در این رابطه طرحی با عنوان توانمندسازی خانواده محور – همیار مادر و کودک که مخاطبان آن متشکل از مادران باردار یا مادران دارای کودکان صفر تا ۳ سال ساکن مناطق کم برخوردار و آسیب‌خیز می‌باشند در دست اجرا دارد که توسط تسهیلگران محلی آموزش دیده اجرا می‌گردد که نتیجه اجرای این طرح برای ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه بوده است.

 مدیرکل بهزیستی استان اضافه کرد: برش ابلاغی سازمان بهزیستی کشور برای اجرای طرح در البرز ۱۹۵ نفر بود که با تلاش کارشناسان موضوعی و همکاری مؤسسات و مراکز مجری این طرح برای تعداد ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه اجرا شده است.

 شاین ذکر است این طرح با تأکید برشکل گیری وابستگی ایمن بین مادران و کودکان،گام‌هایی مؤثر در افزایش تاب آوری کودکان و مادران در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

کدخبر: 17589


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise