سه‌شنبه، 25 اردیبهشت 1403 - 11:58

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج

۷۰ درصد ریل‌گذاری مترو کرج انجام شده است

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج، گفت: تاکنون ۷۰ درصد از ریل گذاری خط متروی کرج حدفاصل دو ایستگاه شهید سلطانی تا چهارراه طالقانی انجام شده است.

کرج. امید بانوان؛ «حسین مهاجری» با بیان این خبر اظهار داشت: اتصال ایستگاه مترو شهید سلطانی به ایستگاه چهار راه طالقانی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شورای ششم در خصوص تکمیل پروژه متروی کرج است که در سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این حوزه انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: احداث ایستگاه شهید سلطانی که در دوره‌های گذشته هیچ پیشرفتی نداشت به 80 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و بر اساس زمان‌بندی پروژه قرار است ساختمان این ایستگاه در 4 ماه آینده به  اتمام و بهره‌برداری برسد.

مهاجری در خصوص راه‌اندازی قطار شهری کرج بین دو ایستگاه شهید سلطانی و چهارراه طالقانی کرج، گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال هم ایستگاه شهید سلطانی و هم ریل گذاری بین این دو ایستگاه به اتمام برسد و قابلیت تردد رام‌های قطار را داشته باشد.

وی در خصوص وضعیت رام های قطار شهری کرج تصریح کرد:یکی از موضوعات ضروری در قطار شهری کرج تأمین رام‌های قطار است، در حال حاضر کرج یک رام قطار دارد و شورای اسلامی شهر به دنبال تأمین رام‌های دیگر  از روش‌های مختلف است.

 رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج خرید رام جدید را یکی دیگر از روش‌های تأمین رام دانسته و افزود: خرید رام جدید نیز در دستور کار مدیریت شهری کرج است که به دنبال روش‌های تأمین اعتبار و خرید رام هستیم که در صورت به صرفه بودن خرید از خارج یا تأمین از داخل، روش مناسب خرید را انتخاب خواهیم کرد.

مهاجری ادامه داد: روش دیگری که به‌عنوان قطار ملی معروف شده است نیز از دیگر روش‌های تأمین رام قطار در مدیریت شهری کرج است که همه این روش‌ها در حال مطالعه بوده و هر کدام که به صرفه و صلاح شهر باشد از آن استفاده خواهیم کرد.

کدخبر: 17592


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise