پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1403 - 12:12

با مصوبه شورای شهر؛

طرح طبقه‌بندی مشاغل پاکبانان شاغل در مناطق ۶ و ۱۰ کرج اجرایی می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنوات آنان در همان کارگاه گذشته باشد، حقوقشان افزایش می یابد.

کرج. امید بانوان؛ «عمار ایزدیار» در پایان یکصد و شصت و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که با حضور اعضا شورا، شهردار، مشاوران و مدیران شهری برگزار شد، در جمع خبرنگاران به مصوبات و لوایح این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای عالی کار و در راستای تقویت مهارت محوری و بهره‌مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایتمندی کارگران با سابقه از ابتدای سال ۱۴۰۲ همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنوات آنان در همان کارگاه گذشته باشد اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تسویه حساب کرده باشند یا خیر مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج افزود: کارفرمایان موظفند حقوق و مزایای کارگران را با توجه به میزان سابقه فعالیت ایشان در همان کارگاه متناسب با سابقه فعالیت افزایش دهند. 

ایزدیار تصریح کرد: با عنایت به در نظر گرفتن آمره بودن قانون کار و از طرفی پرداخت حق سنوات بیش از ۸۰ درصد از نیروهای پاکبان و نیز به منظور رعایت عدالت در خصوص سایر پاکبانان شاغل شهرداری کرج با رعایت قوانین و مقررات گذاری امور خدمات شهری منطقه ۱۰ اصلاح و هزینه پرداخت حقوق قانونی کارگران در قراردادها لحاظ و جهت پرداخت به پیمانکاران تحت امر ابلاغ شود. 

عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: در کمیسیون مقرر گردید شورای اسلامی شهر صرفاً سقف اعتبار لازم برابر برآورد دقیق ریالی سال 1403 مصوب نماید و مسئولیت و نحوه اقدام و پرداخت برابر مقررات قانونی و مفاد قرارداد پیمانکاری بعهده معاونت خدمات شهری شهرداری کرج می‌باشد.

 ایزدیار خاطرنشان کرد: به اتفاق آرای حاضرین مصوب شد مبلغ 15 میلیارد تومان به ردیف بودجه جاری سال 1403 با عنوان واگذاری امور خدمات شهری اضافه و در متمم پادار گردد تا شهرداری کرج جهت اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل پاکبانان خدوم شاغل در قراردادهای واگذاری امور خدمات شهری مناطق 6 و 10 تا پایان مدت قرارداد جاری با مسئولیت شهردار کرج و تأیید معاونت‌های خدمات شهری و مالی و اقتصادی شهرداری کرج در چارچوب کلیه قوانین موضوعه بخصوص آئین نامه مالی شهرداری اقدام شود.

کدخبر: 17601


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise