پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1403 - 12:22

عضو شورای شهر کرج اعلام کرد

کرج رتبه اول آبیاری نوین در کشور

نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج با اشاره افزایش سالانه ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت این کلانشهر اظهار داشت: اگر بخواهیم سرانه سه تا چهار متر مربع به ازای هر شهروند کرجی داشته باشیم باید در سال ۴۰۰ هزار متر مربع به فضای سبز کرج بیفزاییم.

کرج. امید بانوان؛ «سید مرتضی اعتصامی» در بازدید میدانی از پیوست‌های زیست محیطی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه امروز فناوری برای جابه.جایی درختان حفظ فضاهای سبز به کمک مدیریت شهری آمده است، بیان کرد: با وجود این فناوری دیگر دغدغه قطع درختان را نداریم؛ امروز امکان جابه‌جایی درختان بزرگ با فناوری نوین در کرج فراهم است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: حفظ و توسعه فضاهای سبز کرج برای احیای باغشهری به یک برنامه اولویت‌دار در مدیریت شهری تبدیل شده و عزم و اراده مدیران شهری بر طراوت بخشی به کرج در کنار توسعه عمرانی و زیربنایی است.

‎اعتصامی با اشاره به طرح توسعه شبکه‌های آبیاری نوین و استفاده از آب‌های بازچرخانی شده برای آبیاری فضاهای سبز در این کلانشهر بیان کرد: امروز کرج رتبه نخست کشور را در بخش آبیاری نوین فضاهای سبز را به خود اختصاص داده است. 

وی گفت : بخش عمده آب مورد نیاز فضاهای سبز کرج از آب‌های بازچرخانی شده و سطحی تأمین می‌شود که در این زمینه تعدادی تصفیه‌خانه کوچک پساب احداث و راه‌اندازی شده است.

به گفته نایب رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج؛  بخش عمده شبکه آبیاری فضای سبز کرج قطره‌ای است که در جلوگیری از هدر رفت آب تأثیرگذار است.

کدخبر: 17602

عکاس: چیستا


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise