شنبه، 12 خرداد 1403 - 16:52

خواص معجزه آسای گردو و زنیان

گردو و زنیان ترکیب معجزه‌آسایی از مواد مغذی هستند که در افزایش سلامتی مؤثر هستند.

بوی نان. بوی تنور. امید بانوان؛ گردو و زنیان ترکیب معجزه‌آسایی از مواد مغذی هستند که در افزایش سلامتی مؤثرند. زنیان یک گیاه و گردو یک مغز مقوی است که در تنظیم کلسترول، کاهش قند خون و بسیاری دیگر از بیماری‌ها تأثیرگذار است. مصرف زنیان و گردو در کنار یکدیگر می‌تواند برای بدن سلامتی را به همراه داشته باشد.

از طرفی مغزها از مهم‌ترین خوراکی‌ها در افزایش سیستم دفاعی بدن هستند.گردو با چربی اشباع نشده و ویتامین‌های مفیدی که دارد به سلامت بدن کمک کرده و موجب کاهش بیماری‌ها و کنترل قند خون و کلسترول می‌شود.

  خواص زنیان و گردو

زنیان از گیاهانی است که مصرف آن می‌تواند خاصیت فراوانی را به همراه داشته باشد.در ادامه به برخی از خواص زنیان پرداخته‌ایم:

سلامت رحم

ترکیب دو گیاه زنیان و رازیانه می‌تواند در پاکسازی و سلامت رحم مؤثر باشد. هر دو این گیاهها به تنظیم هورمون‌ها و در نتیجه تنظیم قاعدگی کمک می‌کند.

می‌توانید زنیان را با مقداری آب بجوشانید و در هفته یک تا دو بار میل کنید.

سلامت کبد

زنیان با خاصیت بالایی که دارد در سلامت کبد مؤثر است.این گیاه را می‌توان با زیره ترکیب و نوش جان کرد. اثربخشی این دو گیاه در بدن بسیار بالاست و موجب بهبود عملکرد کبد و سلامت آن می‌شود.

سلامت پوست

زنیان با خاصیت ضدباکتریایی که دارد موجب کاهش آکنه و جوش می‌شود.برخی از افراد پودر شده زنیان را با مواد سرد مثل ماست یا خیار ترکیب کرده و مصرف می کنند. با توجه به خواص زنیان مصرف آن به صورت موضعی بر روی پوست برای درمان قارچ‌ها مؤثر است.

سلامت دستگاه گوارش

گردو و زنیان ترکیبی بی‌نظیر برای سلامت دستگاه گوارش هستند که به بهبود ورم معده کمک می‌کند. این ترکیبات موجب تسکین عملکرد مشکلات معده می‌شود. با فیبر موجود در گردو و ترکیبات گیاهی زنیان مصرف آن به درمان یبوست و پیشگیری از آن کمک می‌کند.


کاهش وزن و لاغری

گردو و زنیان هر دو دارای فیبر هستند که موجب سوخت و ساز بدن شده و مصرف ان قبل از غذا موجب می‌شود تا فرد احساس سیری کرده و در نهایت کاهش وزن را به همراه دارد.

مضرات مصرف گردو با زنیان

تا به حال گزارشی از خطرناک بودن مصرف گردو با زنان نبوده است اما بطور کلی توصیه می‌شود در میزان مصرف این دو خوراکی احتیاط کرد تا آلرژی و حساسیتی را به دلیل طبع گرمی که دارد نداشته باشید.

داشتن یک برنامه غذایی سالم در کنار ورزش می‌تواند در افزایش سلامتی و بهبود عملکرد بدن و در نتیجه داشتن عمر طولانی مؤثر باشد. مصرف مغزیجات ازجمله گردو در کنار برخی از گونه‌های گیاهی مثل زنیان به دلیل سلامت بدن توصیه می‌شود.

ترکیب گردو با زنیان موجب سلامت پوست کبد افزایش سیستم دقاعی بدن و تنظیم قاعدگی در خانم‌ها می‌شود.

کدخبر: 17661


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise